ODBOJKA: / Hrvatska - Njemačka 1:3

27.9.2000.
23:53

Ishod dvoboja s Nijemicama mogao je vrlo lako otići na hrvatsku stranu jer Jelić i suigračice dobile su prvi set, u drugom su imale više prilika za vodstvo od 2:0 u setovima i svršetak priče protiv Njemačke. No, nespretnošću vlastitih igračica Hrvatska je izgubila drugi set s 29:27, a u sljedeća dva dogodio se potpuni psihološki i fizički pad i nije došlo do "osvete spremnijim Nijemicama za poraz na izlučnom turniru u Bremenu.

Usprkos ozbiljnih problema s visokim tlakom za hrvatsku reprezentaciju igrala je Jelena Čebukina, dok su Barbara Jelić i Nataša Leto i ovoga puta osjećale bolove u ramenu. Najbolja hrvatska igračica u okršaju s Nijemicama bila je Leto s 22 poena, Barbara Jelić na kraju se zaustavila na 21 poenu, Jelena Čebukina pridonijela je s četrnaest, Beti Rimac i Biljana Gligorović s po četiri, a Marijana Ribičić s dva osvojena poena.

"Utakmica s Amerikankama bila je poseban šok za nas i od tog poraza sve je krenulo naopako, opasno je nagrizeno samopouzdanje. Turnir je izuzetno naporan, igračice su već potrošene - Čebukina ima problema s tlakom, a Barbara i Nataša igraju s ozlijeđenim ramenom. Nijemice su ipak bile spremnije, uzele su ponuđeno u drugom setu, a mi se više nismo mogle vratiti. Protiv Južnokoreanki bit će jako teško, jer one igraju odbojku na koju mi nismo navikle, te smo ipak
priželjkivali Kineskinje, koje smo već svladale na turniru", izjavila je direktorica reprezentacije Snježana Mijić.

Hrvatska - Njemačka 1:3 (27:25, 27:29, 25:21, 25:18)

Entertaiment Centre. Gledatelja: 1000.

HRVATSKA
Leto, Siscovich, Daničić, Ribičić, Anzulović, B. Jelić,
Kaštelan, V.Jelić, Gligorović, Čebukina, Rimac, Jurcan.

NJEMAČKA
Lahme, Doemeland, Hart, Čerlih, Roll, Benecke, Pietrek, Schultz, Flemig, Pachale, Gruen, Sylvestre.

Utakmicu za sedmo mjesto protiv Južnokoreanki hrvatska reprezentacija igra u četvrtak 28.rujna u tri i pol sata ujutro. Republiku Koreju porazila je Kina s 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:19).