Oba su pala: Ni Šibenik ni Cibalia ne mogu u Europu!

Premda smo svi vjerovali u dvostruki prolaz, ni Šibenik ni Cibalia nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Europske lige.

23.7.2010.
1:03

ŠIBENIK: Blažević, Cerić, Elez, Alispahić, Bačelić-Grgić, Jakoliš, Medvid, Fuštar, Božić, Bulat, Bloudek

ANORTHOSIS: Arguello, Katsavakis, Garcia, Marangos, Okkas, Leiwakabessy, Cristavao, Cafu, Laban, Janicio, Georgiouarti-201007220575006Šibenčani nisu uspjeli obraniti senzacionalnu pobjedu od 2:0 iz prve utakmice na Cipru, a gosti su već u prvom poluvremenu pogocima Francuza Vincenta Labana u 16. i Argentinca Ramosa u 25. minuti nadoknadili zaostatak. U prvom su poluvremenu Ciprani bili puno bolji, pogodili su još i vratnicu, te promašili niz izglednih prilika.

U drugom dijelu Šibenčani su igrali daleko kvalitetnije. Najveću priliku za prolaz promašio je Baković u 63. minuti kada je izbio sam pred protivničkog vratara, no ovaj je sjajno obranio. U produžetku je pogodak za Anorthosis vrijedan prolaza u 3. pretkolo postigao veteran Giannis Okkas u 96. minuti, te se potom Šibenik pomirio sa sudbinom i ispadanjem iz Europe.

U prvom su pretkolu izbacili malteške Wandererse,da bi u drugom ipak bili nadjačani od momčadi koja je prije dvije godine igrala skupinu Lige prvaka.

CIBALIA: Matković, Radotić, Tomić, Lučić, Parmaković, Božić, Jurić, Mazalović, Baraban, Kresinger, Malčić

CLIFTONVILLE: Connolly, Ronan Scannell, Holland, Donaghy, Holland, McMullan, Chris Scannell, Garrett, Caldwell, Boyce, CatneyNišta bolje raspoloženi nisu bili ni nogometaši Cibalije koji su u uzvratnom dvoboju 2. pretkola u Vinkovcima igrali samo 0:0 protiv sjevernoirskog Cliftonvillea. U prvom dvoboju u Belfastu Cliftonville je slavio s 1:0, a u uzvratu je sačuvao tu prednost.

U nervoznoj i slaboj utakmici, u kojoj su Vinkovčani cijelo vrijeme bezopasno napadali, najveću priliku za zgoditak propustio je Tomislav Jurić u 35. minuti kada je pogodio vratnicu.

Cibaliji je to bio povijesni, prvi izlazak u Europu kojeg neće pamtiti po dobrome.

Dinamo Bukurešt - Olimpia Balti 5:1 - 2:0

NK Široki Brijeg (BIH) - FK Austria Beč 0:1 prva utakmica 2:2

Mika Aštarak (ARM) - Rabotnički Skopje 0:0 - 0:1

Teteks Tetovo (MAK) - FK Ventspils (LAT) 3:1 - 0:0

Torpedo Žodino (BLR) - OFK Beograd 0:1 - 2:2

Dukla Banska Bystrica (SLK) - FC Zestafoni (GRU) 1:0 - 0:3

Mogren Budva (CG) - Maccabi Tel Aviv 2:1 - 0:2

Spartak Zlatibor Voda (SRB) - FC Differdingen (LUKS) 2:0 - 3:3