Nula u derbiju, Dinamo osvojio naslov bez okusa i mirisa!

Zadnji obračun Dinama i Hajduka ove sezone ujedno je i posljednja šansa za Zagrepčane da pobijede Splićane.

1.5.2010.
22:06

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 12.000. Sudac: Vlado Svilokos (Sisak).

DINAMO: Butina - Etto, Barbarić, Cufre, Ibanez - Vrdoljak (od 66. Calello), Badelj, Sammir - Mandžukić, Slepička (od 76. Antolić), Dodo.

HAJDUK: Subašić - Oremuš, Maloča, Pandža, J. Buljat - Strinić (od 79. Tomasov), Ljubičić, Skoko (od 46. Jozinović), Andrić (od 46. Vukušić), Cernat - Ibričić.

87' - posljednja promjena i kod Dinama, također prisiline prirode. Ozlijeđeni Mandžukić svoje je mjesto u napadu prepustio Andreju Kramariću.

79' - ozlijeđenog Strinića zamijenio je Marin Tomasov i to je posljednja izmjena kod Hajduka.

77' - Etto je ubacio za Doda, no ostao je u raskoraku i pucao visoko preko gola

76' - nova izmjena kod Dinama, iz igre je izašao Slepička, a mjesto u veznom redu je zauzeo mladi Antolić.

71' - požutio je i Etto zbog udaranja laktom Vukušića.

66' - Jurčić je na klupu povukao Vrdoljaka, a na teren poslao Calella.

64' - žuti karton za Ibaneza saplitanja s leđa Oremuša.

61' - pokušaj Slepičke glavom nakon ubacivanja Mandžukića, no opet nije bilo opasnosti za Subašićeva vrata.

57' - treba zabilježiti svaki pokušaj prema vratima, s obzirom da ih je malo, pa tako i ovaj Vrdoljaka koji nije predstavljao problem za Hajdukovog vratara.

48' - Konačno! Prva prava akcija na utakmici koja je imala glavu i rep. Badelj je probio stranu i ubacio za Mandžukića, koji je ipak pucao točno u Subašića. Da je lopta išla malo lijevo ili desno, bio bi pogodak.

46' - dvije izmjene kod Hajduka u poluvremenu. Izašli su stupovi veznog reda Skoko i Andrić, a na teren utrčale mlade snage Goran Jozinović i Ante Vukušić.

U poluvremenu derbija došlo je do velikog obračuna Bad Blue Boysa i policije. Specijalci su uletjeli na tribinu s najžešćim Dinamovim navijačima, gdje su dočekani kanonadom baklji i stolica te su se povukli u utrobu stadiona. Bilo je i ozlijeđenih. KRAJ PRVOG POLUVREMENA - u 45 minuta su obje momčadi uputile pet udaraca, dva u okvir, čak nije bilo ni puno prekršaja, tek 18.

39' - Hajduk je upropastio ono što je naizgled mogla biti najbolja prilika prvoga dijela. Skoko i Ibričić su krenuli na '2 na 1' prema Dinamovim vratima, ali je iskusni Australac loše odigrao za BiH reprezentativca.

30' - dvije najbolje momčadi u Hrvatskoj su za pola sata igre uputile tek tri udarca prema suparničkim vratima, oba Dinamova pokušaja su završila unutar okvira, a jedan gostujući izvan okvira. I kako onda očekivati da će publika doći na derbi?

27' - nakon tri prekršaja 'hajdukovaca' u nizu, sudac Svilokos je svirao tek onaj na Mandžukiću. Slobodni udarac je izveo Sammir, lopta se odbila od živog zida i umalo prevarila Subašića, koji je krajnjim naporom ipak spasio svoju mrežu.

23' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Strinić zbog potezanja Doda. Dinamo je dobio slobodni udarac na 20-tak metara, no Ibanez je pucao vrlo loše, po zemlji, pa za Subašića nije bilo problema.

20' - slab nogomet u Maksimiru, Dinamo ne može (ili ne zna) probiti bunker Hajduka, dok Splićani nemaju pretjeranih napadačkih ambicija. Tribine se zabavljaju skandiranjem - Mamiću, cigane, odlazi iz svetinje!

11' - prvi sramežljivi pokušaj Hajduka, Oremuš je ubacio s desnog boka, a Cernat je pokušao 'nedefiniranu podvrstu' voleja koji je otišao preko vrata.

5' - nakon velikog nesporazuma Buljata i Subašića, Mandžukić je ukrao loptu i pokušao pronaći Slepičku, ali je Pandža u zadnji čas izbio u aut.

1' - počeo je dvoboj najvećih hrvatskih klubova na otužno praznom maksimirskom stadionu, na kojem se skupilo možda pet, šest tisuća gledatelja. Tolika je službena procjena, no čini se da ih ipak preko 10.000.

NAJAVAU posljednjih osam okršaja sa splitskim rivalima Dinamo je slavio tek jednom! Hajduk je pobijedio pet puta, dva su dvoboja završila bez pobjednika i to je činjenica zbog koje se u Maksimiru 'tresu'.

Aktualni prvak Hrvatske pobjedom ili neriješenim rezultatom ima priliku peti uzastopni put postati najbolja momčad u državi, ali gosti s Poljuda će već tradicionalno učiniti sve kako bi pokvarili slavlje najljućim rivalima i već naručene Mamićeve tamburaše ostavili bez posla.