Nevjerojatan dan u HNL-u: Palo čak 30 golova

Unatoč tome što su stadioni zjapili prazni, 25. kolo hrvatskog prvenstva ponudilo je pregršt uzbuđenja, drame i preokreta. Na sedam utakmica je u prosjeku postignuto 4.

14.4.2010.
22:08

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 3.500. Sudac: Matoc (Zaprešić). Strijelac: 1:0 - Ibričić (78).Hajduk je nakon pobjede u Kupu nad Dinamom te trijumfa protiv Cibalije u prvenstvu, treći put zaredom igrao na svom Poljudu. U 25. kolu Splićani su ugostili Istru 1961 i pošteno se namučili.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a kako se igralo svjedoči i činjenica da je Torcida svoje igrače na odmor ispratila sa zvižducima. Do promjene je moglo doći odmah na početku drugog poluvremena. Pokušali su Cernat i Ibričić, ali Lisjak se nije dao savladati.

Nakon toga Hajduk je opet zaigrao loše i bez prave ideje. Na pogodak se čekalo sve do 78. minute kad su domaćini konačno odahnuli pogotkom Ibričića. Strijelca je u petercu gostiju izvrsno pronašao Oremuš.

Do kraja susreta Anas Sharbini je mogao povisiti, no umjesto prazne mreže, napadač Hajduka je sa sedam, osam metara pogodio vratnicu. Vinkovci. Stadion Cibalije. Gledatelja: 1.500. Sudac: Mlinar (Zagreb). Strijelci: 1:0 - Milardović (10-11m), 1:1 - Bačelić-Grgić (41), 1:2 Bačelić-Grgić (43), 2:2 - Milardović (56), 3:2 - Kresinger (59), 3:3 - Ademi (90), 4:3 - Tomić (90+4).Derbi kola igrao se u Vinkovcima između drugoplasirane Cibalije i trećeg Šibenika. Domaćini su bolje otvorili susret i poveli već nakon deset minuta. Medvid je nespretno odigrao rukom nakon korenra, a Marin Mlinar je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Milardović.

Imali su Vinkovčani još nekoliko dobrih prilika, no umjesto povećanja vodstva domaćih, zabili su gosti - i to dva pogotka u tri minute! Najprije je Bačelić-Grgić lijepo pogodio iz slobodnjaka u 41. minuti, da bi isti igrač u 43. iz blizine preokrenuo na 1:2.

Odgovor Cibalije stigao je u drugom dijelu, a domaćini su kao i Šibenčani zabili dva pogotka u vrlo kratkom razmaku. Prvo je Milardović u 56. minuti udarcem sa preko 30 metara poravnao, da bi Dino Kresinger u 59. ponovno vratio Vinkovčane u vodstvo

Prava ludnica zbila se u završnici susreta. Gosti su došli do izjednačenja u 90. minuti preko Ademija, da bi u sudačkoj nadoknadi Tomić sa pet metara svladao Blaževića i postavio konačnih 4:3. Zagreb. Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300. Sudac: Krečak (Šibenik). Strijelci: 0:1 - Tokić (9), 1:1 - Ljubojević (29), 2:1 - Ljubojević (31), 2:2 - Paracki (59), 3:2 - Abdurahimi (84), 4:2 - Vugrinec (89).Zanimljiv i atraktivan dvoboj odigrali su i Zagreb te Karlovac. Gledatelji nisu dugo čekali na uzbuđenje, te je Niko Tokić na proigravanje Pamića već u 9. minuti osigurao prednost gostima.

Domaćinima je trebalo pola sata da uspostave ravnotežu, te su u samo šest minuta preokrenuli rezultat. Goran Ljubojević je razveselio Kranjčevićevu pogocima u 30. i 36. minuti.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto otvorenije, a to im se i isplatilo u 59. minuti kad je na 2:2 poravnao Paracki. Međutim, da tri boda ostanu u rukama Pjesnika pobrinuo se Abdurahimi zgoditkom u 84. minuti.

Potvrda slavlja stigla je u 89. minuti kada je Davor Vugrinec zabio svoj 111. gol u HNL-u s kojim je dostigao Joška Popovića na listi najboljih strijelaca svih vremena. Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 1.500. Sudac: Mlakar (Zagreb). Strijelci: 1:0 - Maras (48), 1:1 - Mršić (50), 2:1 - Jurić (68).Nogometaši Zadra su sve do prošle subote i gostovanja u Puli bili neporaženi u proljetnom dijelu HNL-a. Nanizali su tri remija (uzeli bod Dinamu u Maksimiru) i tri pobjede, no Istra je uspjela zaustaviti Zebićevu momčadi.

Novi poraz Zadrani su upisali u Koprivnici protiv raspoloženih domaćina kojima je to bio treći uzastopni trijumf. U prvom dijelu mreže su mirovale, da bi u 48. minuti Farmaceuti poveli goloma Alena Marasa. 1. Dinamo 25 18 5 2 65:12 59 bodova 2. Cibalia 25 13 9 3 37:15 48 3. Hajduk 25 13 6 6 39:18 45 4. Šibenik 25 12 7 6 29:30 43 5. Karlovac 25 11 9 5 27:18 42 6. Slaven Belupo 25 11 8 6 40:36 41 7. Osijek 25 11 6 8 43:32 39 8. Lokomotiva 25 11 3 11 27:29 36 9. Rijeka 25 8 9 8 40:35 33 10. Zadar 25 8 6 11 23:35 30 11. Varteks 25 6 7 12 27:39 25 12. Međimurje 25 7 4 14 31:53 25 13. Inter 25 7 3 15 28:44 24 14. Istra 1961 25 6 6 13 23:38 24 15. Zagreb 25 6 5 14 35:45 23 16. Croatia S. 25 3 5 17 25:61 14 Samo dvije minute kasnije Antonio Mršić, tek što je ušao u igru, zabio je za izjednačenje, no Koprivničani su uzvratili na isti način. Trener domaćih Zlatko Dalić je u 68. minuti na travnjak poslao Marija Jurića, koji je u prvom kontaktu s loptom pogodio za pobjedu Slavena. Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 100. Sudac: Burilo (Osijek). Strijelci: 1:0 - Mesarić (5), 1:1 - Golubović (21), 1:2 - Golubović (25), 1:3 - Lima (90).Lokomotiva je cijelu sezonu bila neugodan domaćin u Maksimiru, a od gostiju su se punim plijenom uspjeli osladiti samo Dinamo i Inter. I ove srijede sasvim neočekivano gosti iz Čakovca. Lokosi su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u petoj minuti golom Mesarića nakon kornera.

No, onda je uslijedio showBojana Golubovića, koji je samo u četiri minute zabio dva gola i preokrenuo utakmicu. Posebno lijep bio je drugi zgoditak kada je okrenut leđima domaćim vratima majstorski prebacio Kelavu. Točku na 'i' sjajne prezentacije Međimurja stavio je u 90. minuti Cicero Lima. Zaprešić. Stadion Intera. Gledatelja: 700. Sudac: Svilokos (Sisak). Strijelci: 0:1 - Miličević (34-11m), 0:2 - Barišić (51), 0:3 - Vida (88).Osijek je uvjerljivim trijumfom u Zaprešiću učvrstio svoju poziciju u gornjem domu HNL-a. U 34. minuti Miličević je zabio iz jedanaesterca za vodstvo gostiju, da bi u šestoj minuti drugoga poluvremena i Josip Barišić matirao Mateja Delača. Osječani su osvajanje nova tri boda potvrdili u 88. minuti pogotkom Domagoja Vide, koji je gurnuo Inter prema samom začelju ljestvice. Rijeka. Stadion na Kantridi. Gledatelja: 1.000. Sudac: Šimčić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 - Đalović (21-11m), 1:1 - Guja (30), 2:1 - Štrok (37), 2:2 - Zubak (64), 3:2 - Đalović (82), 4:2 - Štrok (88).Nakon što su u prošlom kolu u gostima Međimurju podarili petardu, Riječani su na svojoj Kantridi bili tek za nijasnu slabiji protiv najlošije momčadi HNL-a. Goste iz Sesveta je načeo Đalović u 21. minuti iz jedanaesterca, no već nakon pola sata utakmice izjednačio je Guja.

Hrvoje Štrok je uoči odmora domaćinima opet donio prednost, no Croatia se nije predavala i u 64. minuti je preko Zubaka stigla do novog izjednačenja. Riječani su u samoj završnici golovima dvostrukih strijelaca Đalovića (82) i Štroka (88) ipak došli do drugog uzastopniog uvjerljivog slavlja.