Najveće čudo SP-a, Novi Zeland posramio Italiju!

Svjetski prvaci moraju oprati gorak okus remija protiv Paragvaja, a idealan suparnik za to je Novi Zeland.

20.6.2010.
18:04

Nelspruit. Stadion Mbombela. Sudac: Carlos Batres (Guatemala). Strijelci: 0:1 - Smeltz (7), 1:1 - Iaquinta (29-11m).

ITALIJA: Marchetti - Zambrotta, Chiellini, Cannavaro, Criscito - Pepe, De Rossi, Montolivo, Marchisio - Gilardino, Iaquinta.

NOVI ZELAND: Paston - Reid, Nelsen, Vicelich, Smith - Fallon, Bertos, Elliott, Lochhead, Killen - Smeltz.

KRAJ

90+2' - novozelandski izbornik krade sekunde i mijenja Killena, a na travnjak šalje Barrona.

88' - bomba Camoranesija, ali Paston je opet obranio. Velika utakmica 33-godišnjeg vratara iz Wellingtona.

87' - žuti karton za kapetan Novog Zelanda Nelsena koji je iskusno ukrao par minuta i zbog toga je i dobio javnu opomenu.

83' - najboljia prilika za Novi Zeland! Chris Wood je okrenuo Cannavara i pucao, no lopta je prošla tik uz vratnicu.

81' - nova promjena kod Novozelanđana, iz igre je izašao Vicelich, a ušao Christie.

80' - udarac je oprobao i Di Natale, no lopta je opet odskakutala pored vratnice u gol-aut.

79' - udarac Camoranesija s vrha šesnaesterca otišao pored gola.

70' - vrhunska obrana Pastona nakon prave bombe Montoliva!

66' - udarac glavom Chiellinija opet nije pronašao metu, Talijani sve nervozniji, ne mogu stvoriti priliku za gol.

63' - odličan udarac Ivana Vicelicha, lopta je prozujala pored vratnice talijanskog gola.

63' - mijenja i novozelandski izbornik. Izvadio je požutjelo Fallona, a ubacio u igru Wooda.

61' - talijanska reprezentacija je sterilna u napadu, pa je Lippi ubacio i trećeg napadač. Ušao je Pazzini, a izašao vezni igrač Marchisio.

49' - pokušaj Di Natalea iz okreta s desne strane odbio je dobro postavljeni Paston.

46' - počeo je drugi dio utakmice, a izbornik Lippi je obavio čak dvije izmjene. U svlačionici je ostavio Gilardina i pepea, a u sastav uvrstio Di Natalea i Camoranesija.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Italija je potpuno dominirala ovim dijelom utakmice, imala 10 udaraca prema suparničkim vratima (Novi Zeland samo jedan), te 60 posto vremena loptu u svom posjedu, no izjednačila je tek iz jedanaesterca koji je bio pomalo dvojben. Ukoliko žele slomiti otpor žilavih Novozelanđana, Azzurri će morati dodati gas u drugom poluvremenu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

45+1' - nakon ubačaja iz kuta glavom je pokušao Gilardino, no pogodio je vanjski dio mreže.

45' - novi dobar pokušaj De Rossija, ovoga puta u okvir vrata, no Paston je loptu odbio u korner.

35' - udarac De Rossija otišao je pored vrata.

29' - GOL!!! siguran realizator najstrože kazne za Italiju bio je iskusni Vincenzo Iaquinta.

28' - jedanaesterac za svjetske prvake! Smith je povlačio De Rossija u svom kaznenom prostoru, a sudac Batres je odmah pokazao na bijelu točku. Čini se malo prestrogo. Smith je ujedno dobio žuti karton za taj potez.

27' - udarčina Montoliva završila je u vratnici novozelandskog gola!

22' - opasan pokušaj Zambrotte s vrha šesnaesterca, no nije bilo prave opasnosti za vratara Pastona.

arti-20100614092700617' - prva prava prigoda Talijana, pokušao je Chiellini nakon kornera, ali je pucao pored vrata.

14' - prvi žuti karton na utakmici, sudac Batres opomenuo je veznog igrača Novog Zelanda Fallona.

10' - pokušaj Pepea završio je u bloku novozelandske obrane.

9' - talijanski nogometaši odmah su navalili po izjednačenje, prebacili igru pred kazneni prostor Novog Zelanda.

7' - GOL!!! nevjerojatan početak utakmice za Novozelanđane. Dugačka lopta iz slobodnog udarca pala je u srce talijanskog šesnaesterca, loše je reagirao Fabio Cannavaro , što je iskoristio Smeltz te pospremio loptu u mrežu za šokantno vodstvo Kiwija.

arti-2010061506700062' - prvi korner za Talijane, ali bez pravih uzbuđenja.

1' - počela utakmica u kojoj je Italija apsolutni favorit i sve osim njezine pobjede bilo bi pravo čudo.