Eksplozija na Emiratesu, Messi i društvo u šoku!

Sjajna utakmica u Londonu! Barça je do posljednjih desetak minuta dvoboja držala stvari pod kontrolom, no onda se dogodilo nešto što nismo navikli od Katalonaca - potpuni pad u svega tri minute.

16.2.2011.
14:11

London. Stadion Emirates. Gledatelja: 60.000. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija).

Strijelac: 0:1 - Villa (26), 1:1 - Van Persie (80), 2:1 - Aršavin (83).

Arsenal (4-2-3-1): Szczesny - Eboue, Koscielny, Djourou, Clichy - Song, Wilshere - Walcott, Fabregas, Nasri - Van Persie.

Barcelona (4-3-3): Valdes - Alves, Pique, Abidal, Maxwell - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa. Kraj utakmice u Londonu! Arsenal je u ludoj završnici potpuno preokrenuo susret i u svega tri minute slomio moćnu Barcelonu. U drugom dvoboju večeri Šahtar je na gostovanju u Rimu izdržao žestoke nalete domaćina u drugom dijelu i upisao pobjedu od 3:2.

DRUGO POLUVRIJEME83' - GOL!!! U svega tri minute obrana Barçe je dva puta kapitulirala! Aršavin je zabio gol iz kontre za potpuni preokret Topnika. Ruski reprezentativac je u igru ušao prije 15-ak minuta.

80' - GOL!!!Van Persie je iz mrtvog kuta zabio pokraj Valdesa za 1:1 i erupciju oduševeljenja na Emiratesu!

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

77' - Nova izmjena kod Topnika. Bendtner je dobio priliku umjesto Walcotta.

68' - Messi je imao još jednu idealnu priliku za gol, no Argentinac sa svega pet metara nije pogodio okvir gola. Kod domaćina je u igru ušao Aršavin umjesto Songa, dok je kod gostiju u igri Keita umjesto strijelca Ville.

U 66. minuti utakmice u igru je za gostujući sastav ušao Eduardo. Hrvatski reprezentativac zamijenio je Douglasa Costu. 65' - Van Persie u novom okršaju s Valdesom, opet je kao pobjednik izišao vratar Barcelone uspješniji.

Roma je smanjila zaostatak u 61. minuti. Strijelac je bio Menez. 59' - Pique je drugi igrač u sastavu gostiju koji je zaradio javnu opomenu.

57' - Van Persie je još jedanput tukao s ruba 16-erca, otišlo je to preko gola.

53' - Prva prijetnja Barçe u drugom poluvremenu. Maxwell je ubacio, a iz voleja s dvadesetak metara tukao Xavi. Nije bilo prave opasnosti za vratara Arsenala.

47' - Prva prijetnja Topnika odmah na početku nastavka. Tukao je Wilshere s ruba kaznenog prostora, no Valdes je bio siguran i na pravom mjestu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Emiratesu. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena u Londonu. Barça ima minimalno vodstvo zahvaljujući sjajnom dvojcu Messi - Villa. Arsenal je dobro parirao Kataloncima, a najbolju priliku Topnika imao je Van Persie u 29. minuti, no njegov udarac prohujao je pokraj vratnice. U drugom dvoboju večeri - prava golijada! Šahtar već nakon 45. minuta ima 3:1 vodstvo protiv Rome.

PRVO POLUVRIJEME Nastavlja se golijada u Rimu. Šahtar vodi 1:3 u 41. minuti zahvaljujući golu Luiza Adriana. 37' - Messi je opet sve napravio za Pedra, čiji je udarac iz neposredne blizine obranio vratar Arsenala. Argentinac je odbijenu loptu glavom spremio u mrežu, no svirano je zaleđe.

Novi gol pao je u Rimu. Šahtar vodi pogotkom Douglasa Coste iz 36. minute. 30' - Iniesta je prvi igrač s javnom opomenom u sastavu Barçe. U međuvremenu je požutio i Nasri.

29' - Van Persie je imao odličnu priliku za vratiti Topnike u igru, no njegov udarac završio je malo pokraj gostujućih vrata.

Roma je povela pogotkom Perrotte u 28. minuti, no već u sljedećem napadu na 1:1 poravnao je Jadson uz veliku pomoć domaće obrane. 26' - GOL!!! Sjajan prolaz Lea Messija, koji je podvalio fenomenalnu loptu za Davida Villu, a španjolski napadač imao je lagan posao pogoditi za vodstvo Barcelone - 0:1!

23' - Opet je u dobro poziciji bio Messi, probio se Argentinac do 16-erca Arsenala i onda lobom pokušao iznenaditi Szczesnyja - bio je to lak plijen za vratara Topnika.

15' - Prva prilika Barcelone na utakmici i odmah stopostotna! Messi je izašao sam pred vratara domaćina i s desetak metara promašio čitav gol. Od Argentinca smo navikli da zabija iz ovakvih situacija...

12' - Arsenal i dalje vrlo dobro parira Španjolcima...

7' - Pedro i Messi povukli su kontru Barçe, a Song je srušio Argentinca s leđa i već zaradio žuti karton.

6' - Odličan početak Arsenala. Sjajno je povukao Walcott, dao za Van Persieja koji snažno tuče iz teške pozicije, no Valdes je bio na mjestu i sačuvao katalonsku mrežu.

4' - Prva neugodna situacija pred gostujućim vratima nakon prekida, no Van Persie nije uspio zahvatiti loptu, koja je na kraju završila u rukama Valdesa.

1' - Počela je utakmica na rasprodanom Emiratesu. Pratit ćemo i događanja iz Rima gdje su svoj dvoboj započeli Roma i Šahtar - za ukrajinski sastav je od prve minute započeo Srna, dok je Eduardo na klupi.

NAJAVA arti-201102130029006Oči nogometnog svijeta uperene su na London i fascinantni Arsenalov stadion Emirates. Utakmica osmine finala Lige prvaka između Arsenala i Barçe istinski je festival nogometa, ove srijede možda i više nego ikad, s obzirom na snagu obje momčadi.

arti-201102050253006"Ne možemo nijekati kvalitetu Barcelone, ali u ovoj priči priči postoji novi moment. Mi smo sada bolja momčad od one koja je prošle godine igrala s Barcelonom u četvrtfinalu Lige prvaka", najavljuje trener Asrenala Arsene Wenger i šalje upozorenje:

arti-201102070849006"Sada imamo sjajnu priliku pokazati tko smo. I ne samo to! Pokazat ćemo Barceloni da ih možemo nakutirati. To je naš cilj!Imamo snagu i zajedništvo pokazati da smo danas druga momčad", izjavio je Wenger i prisjetio se lanjske utakmice u kojoj je Barcelona u Londonu odigrala 2:2, a u uzvratu razbila Topnike sa 4:1.

arti-201102060019006"U prvom poluvremenu te prve utakmice bili smo samo gledatelji na terenu i pomalo prestrašeni. Vjerujem da danas imamo puno više samopouzdanja. Svi očekuju spektakularnu utakmicu jer se radi o dvije momčadi koje igraju lijep i kvalitetan nogomet. Mi ćemo, naravno, ostati vjerni svojoj nogometnoj filozofiji i što bolje držati loptu kako bi dominirali", zaključio je Wenger.

arti-201102110392006Barcelona na veliki ogled dolazi malo poljuljana nakon subotnjeg 1:1 remija protiv Espanyola u Španjolskom prvenstvu, ako se za momčad koja ima 20 pobjeda, 2 remija i jedan poraz u cijeloj sezoni, može uopće reći da je poljuljana nakon remija u gostima.

Ipak, u moćnoj Barçi nisu unaprijed upisali pobjedu i prolaz protiv neugodnog protivnika, čak se i Messi veliki nekoga boji.

"Theo Walcott... plašim se što nam taj sve može napraviti. On je jedan od najopasnijih igrača protiv kojih sam igrao. Sjećam se da nam je i prošle godine radio puno problema", izjavio je Leo Messi za španjolski portal Sport.

"Sjećam se da smo vodili 2:0, a onda je u igru ušao Walcott i sve se promijenilo. Bez pomoći suigrača, potpuno sam je napravio preokret koji svi njegovi u momčadi nisu mogli bez njega", upozorava Messi prije utakmice.

Ni trener Barçe Pep Guardiola, nije najsretniji protivnikom kojeg je njegova momčad dobila u osmini finala.

"Volim Arsenal, ali ne volim igrati protiv njega, baš zato što znaju s loptom. Kada ju imaju, njegovi igrači ne trče s njom. Vjerujem da su i bolji nego prošle godine".