Mladost se oprostila od Eurolige

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti poraženi su u dvoboju 5. kola A skupine Eurolige u Barceloni od španjolske Barcelonete 8:7 (5:2, 2:2, 1:1, 0:2).

13.2.2010.
16:00

Ovim porazom Mladost se oprostila od daljnjeg natjecanja u Euroligi, a među osam najboljih ekipa prolaze Jadran iz Herceg Novog i Barceloneta.

Mladostaši su vrlo loše otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine bilo je 5:2 za Španjolce koji su sačuvali vodstvo dokraja. Zagrepčani su tek u zadnjoj četvrtini pokazali pravu igru, ali je bilo prekasno da se izbjedne poraz.

Pogotke su za Mladost postigli Letica (3), Buljubašić (2), te Muslim i Lončar po jedan, dok je realizacija igrača više kod Zagreščana bila katastrofalnih 1:10.

U zadnjoj utakmici skupine Mladost dočekuje u Zagrebu novosadsku Vojvodinu.

Poraz su u 5. kolu skupine B Eurolige doživjeli i vaterpolisti Juga CO na gostovanju u Kotoru od Primorca sa 10:14 (3:2, 2:4, 1:6, 4:2).

Uoči posljednjeg kola Jug CO je drugi na ljestvici sa sedam bodova, jednim više od trećeg Vasasa, te će u izravnom dvoboju 3. ožujka u Dubrovniku odlučivati u drugom mjestu u skupini i plasmanu u četvrtfinale.

Vodi Primorac koji je sa 13 bodova osigurao prvo mjesto u skupini, dok je Panionios s tri boda otpao.