Miami Heat slomio Lakerse u produžetku

Dvoboj u Miamiju pretvorio se u pravu dramu. Domaćini su dvije i pol minute prije kraja imali pristojnu prednost, a onda je na scenu stupio Kobe Bryant. Ipak, nije pomoglo.

5.3.2010.
13:04

Kobe Bryant bio je na najboljem putu da opet 'slomi srce' Miami Heatu, ali ta ideja nije se baš svidjela Jermaineu O'Nealu.

Kobe je ovoga puta ubacio čak 39 koševa, dok je na drugoj strani blistao Dwyane Wade sa 27 pogodaka i 14 asistencija. Ipak ključnu ulogu na kraju je imao O'Neal koji je u zadnjim sekundama susreta isprovocirao Kobeov prekršaj u napadu. No krenimo redom.

Miami je dvije i pol minute prije kraja vodio 94:87, kada je Kobe nanizao šest koševa i uz pomoć suigrača osigurao dramatičnu završnicu. Jedanaest sekundi prije kraja domaći su imali dva koša prednosti, ali raspoloženi Bryant je 3 sekunde prije kraja izjednačio i odveo Lakerse u produžetak.

Prva zvijezda NBA nastavila je sa rešetanjem protivničkog koša i u produžetku, Lakersi su čak došli u minimalno vodstvo, ali psihički ih je srušio Miamijev Udonis Haslem koji je 37 sekundi prije kraja pogodio tricu s gotovo pet metara.

Pokušavajući opet izjednačiti, Bryant je naletio na O'Neala i suđen mu je prekršaj u napadu 18 sekundi do kraja.

U momčadi Lakersa, Derek Fisher je postigao 14 poena, dok je Lamar Odom dodao 13 uz 11 skokova.

Kod domaćina, Quentin Richardson zabio je 25 koševa, od čega sedam trica, Carlos Arroyo je dodao 17 za Miami (31-31) koji je realizirao sva četiri koša iz igre i sedam od osam slobodnih bacanja u produžetku.

U ostalim utakmicama NBA večeri dvije pobjede gostiju. Bullsi su u Chicagu izgubili od Memphisa Grizzliesa 96:105, a Utah Jazz je u Phoenixu šokirao Sunse 108:116.