DALJE IDE RED BULL /

Medveščak ispao u polufinalu odigravanja

Nakon vodstva Red Bulla 3-0, Medveščak se polako vratio u igru i došao do 3-2, ali više se nije moglo i za zagrebački je klub prva sezona u EBEL ligi okončana.

18.3.2010.
21:19

SALZBURG - Hokejaši Medveščaka okončali su svoju prvu sezonu u EBEL ligi ispadanjem u polufinalu doigravanja od Red Bulla iz Salzburga nakon što su u petoj utakmici u Salzburgu izgubili sa 2-3 (0-1, 0-1, 2-1) pa se austrijski sastav plasirao u finale ukupnim omjerom od 4-1 u pobjedama.

U petoj utakmici ponovila se slična situacija kao i u četvrtoj - Medveščak nije uspio iskoristiti nekoliko dobrih prilika u prvoj trećini, dva puta su njegovi igrači pogađali vratnicu, dok je Red Bull iskoristio svoju prvu priliku i poveo s 1-0 preko Daniela Welsera (4:52).

Početkom druge trećine domaći su poveli s 2-0 nakon što se Thomas Koch (22:58) odlično snašao pred Kristanom, te kaznio neoprez Medveščakove obrane.

Kada je Michael Siklenka (48:12) sredinom treće trećine povisio na 3-0 izgledalo je da će Red Bull mirno privesti utakmicu kraju, ali samo minutu potom Koch je zaradio isključenje, a John Hečimović (49:17) odmah iskoristio brojčanu prednost i smanjio na 3-1. U posljednjem dijelu utakmice igrači Medveščaka uspjeli su pritisnuti domaće u njihovu trećinu, te je kapetan Alan Letang minutu i osam sekundi prije kraja postigao pogodak za 3-2.

Samu završnicu Medveščak je odigrao bez vratara, sa šest igrača na ledu, ali taj završni pritisak nije rezultirao izjednačenjem koje bi donijelo produžetak.