Ljubo otkrio zašto Hrvat ne može osvojiti Umag!

31.7.2010.
0:43

arti-201007300731006Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u polufinale ATP teniskog turnira u Umagu. U dvoboju četvrtfinala nakon dva sata igre izgubio je od talijanskog tenisača Potitea Staracea 4:6, 6:7 (6).

Ljubo je u petak već odigrao jedan meč, nakon dva i pol sata igre je pobijedio Ivana Dodiga sa 4:6, 6:4, 6:2 i u dvoboju protiv Staracea više nije imao dovoljno snage i svježine.

arti-201007300551006Ljubičić je loše otvorio susret i Starace je vrlo brzo došao do vodstva 5:1. Ljubičić je uzvratio nanizavši tri gema, a kod 5:4 je imao je i dvije break-lopte za 5:5, no nije uspio spasiti set.

U drugom setu je kod rezultata 4:3 oduzeo servis suparniku, a potom servirao za set. Imao je 30:0, no Starace je odigrao četiri sjajna poena i vratio izgubljeni servis. Odluka je pala u trinaestoj igri u kojoj je Ljubičić imao vodstvo 6:3 i tri set lopte, no Starce je nanizao pet poena i stigao do pobjede.

Nakon meča Ljubo je priznao da nije imao šanse pobijediti nakon što je izgubio prvi set.

"Nakon prvog seta sam znao da se mogu vratiti i igrati dovoljno dobro da ga pobijedim, ali sam istovremeno osjećao da neću imati snage za treći set. Umor je bio presudan, nisam igrao dva meča u jednom danu već četiri, pet godina. Sad m je cilj osvojiti još jedan turnir do kraja godine, Maters sam već igrao i to mi nije veliki cilj. Najvažnije je da godinu završim zdrav", izjavio je 31-godišnji hrvatski tenisač.

Zanimljiv je i njegov odgovor na pitanje što misli zašto niti jedan Hrvat nakon Gorana Prpića 1990. godine nije slavio u Umagu.

"Poznato je da hrvatski tenisači vole tvrde, brže podloge, a Umag je vjerojatno jedan od najsporijih turnira svijeta".