Lazio pobijedio Inter i osvojio duplu krunu

U najuspješnijoj sezoni u povijesti kluba, Rimljani su nakon "scudetta" odnijeli i naslov u Kupu

20.5.2000.
1:05

Treći put u posljednje dvije godine "celestini" su prigrabili talijanski Kup. U prvenstvenom raspletu Lazio je pretekao Juventus, a nakon uzvratne utakmice u kojem se mreže nisu tresle, s 2:1 iz prvog susreta slavio je protiv Intera. Milanezi su tako, nakon razočaravajućeg četvrtog mjesta u prvenstvu i uoči "majstorice" s Parmom u kojoj ih tek čeka borba za Ligu prvaka, propustili još jednu priliku za trofej.
Inter je na travnjaku San Sira napadao i lovio gol zaostatka iz Rima, za osvajanje Kupa, Baggiu, Recobi, Zamoranu, Vieriu i društvu bilo je dovoljno i 1:0. Imali su prigode, ali ni neopterećeni Rimljani nisu ostali dužni. Veron je u 46. minuti iz slobodnog udarca zatresao vratnicu, glavom su zatim Peruzziu zaprijetili Simeone i Sensini. U sučevoj nadoknadi vremena u završnici, u 91. minuti Recoba je uzdrmao Lazievu vratnicu. Minutu poslije velika Peruzzijeva obrana spriječila je siguran Salasov gol. 54 tisuće navijača po posljednji put zapljeskalo je Zamoranu i Robertu Baggiu jer od sljedeće sezone ih više neće gledati u Interovu dresu. Upravo bi Salas trebao biti dijelom velikog transfera o kojem "čizma" bruji već danima. Čileanac bi trebao završiti u Interu, a Vieri se vratiti u okrilje Olimpijskog stadiona. Vieri se na teren vratio u drugom poluvremenu uzvratne utakmice, nakon dva mjeseca pauziranja zbog ozljede. Uoči početka prošle sezone bio je glavna "roba" na "mercatu", Moratti je morao istresti rekordnih 50 milijuna američkih dolara za njegov prelazak iz Lazia u Inter. Dvoboj na San Siru označio je i kraj jedne velike karijere, Roberto Mancini od jeseni će činiti dio Lazieve logistike.
Do dvostruke krune u talijanskom nogometu dosad su došle tek tri momčadi - Torino (1943.), Napoli (1987.) i Juventus (1960., 1995.).