KRAJ: / Messi s četiri komada srušio Arsenal!

Prvi dvoboj Barçe i Arsenala završio je bez pobjednika. Nakon što su Španjolci imali vodstvo od dva pogotka prednosti, Topnici su se pred kraj probudili i nadoknadili rezultatski minus.

6.4.2010.
22:29

Uzvratna utakmica četvrtfinala Lige prvaka. Stadion: Camp Nou. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka). Strijelci: 0:1 - Bendtner (18), 1:1 - Messi (21), 2:1 - Messi (37), 3:1 - Messi (42), 4:1 - Messi (88). BARCELONA: Valdes - Alves, Marquez, Milito, Abidal (Maxwell, 53) - Busquets, Xavi, Keita - Messi, Pedro (Iniesta, 86), Bojan (Toure, 56). ARSENAL: Almunia - Sagna, Vermaelen, Silvestre (Eboue, 63), Clichy - Diaby, Denilson, Rosicky (Eduardo, 73), Nasri, Walcott - Bendtner. Prva utakmica: Arsenal - Barcelona 2:2 (0:0).Drugo poluvrijeme:

90+2' - Eduardo je imao priliku smanjiti u finišu utakmice, no njegov udarac glavom otišao je preko vrata.

88' - Što reći? Sve je opet napravio sam i iz drugog pokušaja zabio Almuniji kroz noge. Messi - Arsenal 4:1!

86' - Predo je napustio igru, a posljednjih nekoliko minuta dobio je Iniesta. Maxwell se našao u dobroj situaciji, no Almunia je dobrom obranom spasio 'poker' u svojoj mreži.

85' - Povezali su igrači Barcelone više od 20 uzastopnih točnih dodavanja na oduševljenje domaćih navijača.

73' - Konačno se Wenger sjetio i Eduarda. Hrvatski reprezentativac dobio je posljednjih 20-ak minuta. Iz igre je izašao Rosicky.

72' - Imali su domaćini šansu za novi pogodak, no Pedro je propustio dobru priliku i promašio vrata Almunije. U kontranapadu Clichy je odlično centrirao, a Bendtner glavom pogodio vratnicu.

69' - Novi pokušaj gostiju. Rosicky je imao lijepu priliku, no veznjak Arsenala pucao je loše s ruba šesnaesterca.

67' - Tek što je ušao Eboue je zbog udaranja po licu zaradio žuti karton. Treći kod Arsenala s opomenom.

63' - Prvu izmjenu napravio je Arsene Wenger. Igru je napustio Silvestre, a nešto manje od pola sata dobio je Eboue.

62' - Arsenal je stidljivo pokušao zaprijetiti dalekometnim udarcem Clichyja, no udarac Francuza završio je pored vrata domaćina.

56' - Trener domaćina s terena je povukao ne baš raspoloženog Bojana, a u igru je ubacio Tourea.

53' - Prva izmjena na utakmici. Abidal je napustio igru zbog ozljede, a ušao je Maxwell.

49' - Messi i Pedro zakuhali su prvu priliku u drugom poluvremenu, no Almunia je u posljednji trenutak pokupio loptu ispred trostrukog strijelca.

46' - Oba trenera nisu ništa mijenjali u nastavku utakmice. Topnicima za prolaz trebaju dva pogotka, naravno, uz uvjet da do kraja dvoboja ne prime više niti jedan gol.

Prvo poluvrijeme:

Wolfgang Stark je označio kraj prvog dijela. Iako je Arsenal poveo u 18. minuti, Barça je preko super raspoloženog Messija preokrenula na 3:1. Topnicima sad treba čudo ako misle proći u polufinale.

44' - Rosicky je zaradio opomenu zbog preoštrog prekršaja na Marquezu.

43' - Vidjelo se od prve minute da će ovo bit njegova noć. Keita je glavom gurnuo loptu za Messija, koji je pobjegao kompletnoj obrani gostiju i u šukerovskom stilu prebacio Almuniju. Hat-trick za samo 21 minutu!

37' - Nakon što je samo nekoliko minuta ranije promašio dobru priliku, Messi u sljedećoj šansi nije propustio poentirati. Jedna odbijena lopta došla je do Argentinca, koji izlazi oči u oči s Almunijom i bez problema pogađa za erupciju oduševljenja na Camp Nou.

32' - Slobodnjak Alvesa sa preko 30 metara, no bez problema za Almuniju. U drugom naletu Barçe, Messi je ispremiješao gostujuću obranu, no tukao je u vanjski dio mreže.

30' - Zbog prekršaja na Messiju, Denilson je zaradio prvi karton na utakmici.

21' - Kakav pogodak najboljeg igrača Barcelone! Messi je primio loptu na dvadesetak metara od Arsenalovih vrata i iako je bio okružen trojicom igrača gostiju, Argentinac je sjajnim udarcem pogodio rašlje Almunijinog gola.

18' - Veliki dio posla odradio je Walcott koji je sjajno otrčao kontru, te uposlio Bendtnera usamljenog na desetak metara od Valdesa. Danac iz drugog pokušaja matira nemoćnog vratara domaćih.

12' - Messi je opasno tukao sa dvadeset metara, lopta je prohujala nekoliko centimetara iznad vrata Arsenala. Argentinac izgleda odlično raspoložen i jedini je koji 'iskače' kod domaćina.

10' - Za razliku od prvog dvoboja, prvih desetak minuta na Camp Nou je prava 'kamilica' u usporedbi sa utakmicom na Emiratesu. Igra se većinom na sredini terena.

4' - Svega minutu kasnije tukao je Messi sa vrha šesnaesterca, no vratar gostiju je odbio u korner.

3' - Prva prilika na utakmici pripala je domaćinima. Xavi je uputio prizeman udarac sa desetak metara, no bez opasnosti za Almuniju.

1' - Počelo je! Barça pred svojim navijačima traži potvrdu dobre igre iz Londona, te prolaz u polufinale.

arti-201004060634006Činilo se kako je Barcelona već nakon sat vremena dvoboja na Emiratesu osigurala kartu za polufinale. Međutim, domaćini su na krilima Walcotta i Fabregasa poravnali rezultat na 2:2.

arti-201004060670006Ipak, zbog dva pogotka u gostima, Barça je u vidnoj prednosti. No, izostanak stoperskog para, Puyola i Piquea, kao i dvostrukog strijelca iz Londona, Zlatana Ibrahimovića, mogao bi predstavljati problem za Messija i društvo.

Na drugoj strani, Topnicima će nedostajati kapetan Fabergas, kao i ozljeđeni Aršavin i Song. Eduardo će kao i u prvom dvoboju svoju priliku čekati s klupe.