KRAJ: / Kakva senzacija, Alžir šokirao Englesku!

Nakon remija Slovenije i SAD-a, Englezima se ukazala prilika za preuzimanje prvog mjesta.

18.6.2010.
22:28

Skupina C Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). ENGLESKA (4-4-2): James - A. Cole, Terry, Carragher, Johnson - Gerrard, Lampard, Barry (Crouch, 84), Lennon (Wright-Phillips, 63) - Heskey (Defoe, 73), Rooney. ALŽIR (3-2-4-1): Mbolhi - Yahia, Belhadj, Bougherra - Lacen, Yebda (Mesbah, 89) - Halliche, Ziani (Guedioura, 81), Boudebouz (Abdoun, 73), Kadir - Matmour.

Statistika utakmice:

Udarci: 15 - 11 U okvir: 6 - 1 Korneri: 10 - 3 Prekršaji: 13 - 13 Posjed lopte(%): 48 - 52 Kraj utakmice! Englezi su opet razočarali i hrabri i borbeni Alžir sasvim zasluženo uzeo je jedan bod. Otočani za prolaz dalje moraju slaviti nad Slovenijom inače ništa od osmine finala.

DRUGO POLUVRIJEME90+1' - Defoe je tukao nakon neuspjelog pokušaja prodora Lamparda, lopta odlazi visoko preko vrata.

89' - Alžirci pojačavaju obranu. U igru je ušao Mesbah, a izašao Yebda.

84' - Posljednja izmjena kod Engleza. Ulazi u igru i stasiti Crouch, a teren je napustio Barry. Žuti karton kod Alžiraca zaradio je Lacen.

81' - Manje od deset minuta je do kraja. Alžirci rade novu izmjenu. Ziani, jedan od ponajbolji alžirskih igrača napušta igru, a umjesto njega na terenu je Guedioura.

73' - Izmjene u oba sastava. Kod Engleza je ušao Defoe, a izašao Heskey. Kod Alžira je ušao Abdoun, a izašao Boudebouz.

70' - Nova prilika za Engleze. U 16-erac se probio Heskey i pokušao asistirati za Rooneyja, no lopta se odbila od bloka i završila na mreži alžirskog gola. Nakon kornera je glavom pucao Gerrard, ali preslabo da bi svladao Mbolhija.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

64' - Umalo su Alžirci došli do pogotka. Zakomplicirao je Terry lošom povratnom loptom za Jamesa, koji stiže očistiti stotinku prije alžirskog napadača.

63' - Prva izmjena na utakmici. Wright-Phillips je ušao, a igru napustio Lennon.

58' - Novi udarac za Gordi Albion. Žuti karton zbog prekršaja zaradio je Carragher i neće ga biti u sastavu protiv Slovenije. Capello će tako imati pravu muku pri slaganju obrambenog reda za Zmajčeke, budući da mu već od ranije fali većina braniča zbog ozljeda.

55' - Prva dobra prilika u nastavku za Otočane, no Gerrard je sve zakomplicirao i na kraju svega izborio korner. Mogao je kapetan puno bolje od loše povratne lopte koju je uputio u peterac.

52' - I u nastavak su Alžirci ušli jednako borbeno. Afrička momčad i dalje dobro parira Englezima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Očekivalo se puno više od Engleske koja i dalje ne može naći pravu igru. Iako su Capellovi igrači uputili više udaraca od Alžiraca, nisu to bile izgledne šanse za pogodak. Afrikanci igraju vrlo borbeno i često prijete iz kontri. Otočani su pri odlasku u svlačionicu ispraćeni zvižducima.

PRVO POLUVRIJEME43' - Evo konačno i Rooneyja na sceni. Tukao je napadač Engleza s 25 metara, no bio je to lak plijen za Mbolhija.

39' - Ponovno prijete Englezi. Pokušaj Barryja, no opet udarac ide točno u alžirskog vratara.

35' - Odmah uzvraća Alžir. Opasan udarac Zianija, no na njegovu nesreću lopta je završila malo pokraj gola Engleza.

33' - Mat-pozicija za Lamparda. Odbila se sretno lopta do engleskog veznjaka koji je tukao nisko po zemlji sa desetak metara, no na vratima je sve bolji Mbolhi koji je zaustavio i taj pokušaj.

30' - Konačno jedan udarac Engleza u okvir gola. Tukao je Gerrard sa ruba 16-erca, no lakoćom je to zaustavio Mbolhi.

25' - Hrabri Alžirci uporno napadaju, ali fali im prava završnica. Nedostaje zadnji pas ili udarac kojim bi se ugrozio James. Trenutni posjed lopte je u korist Afrikanaca (53-47 posto).

20' - Alžirci sasvim dobro pariraju Englezima. Pokušao je Yebda glavom iznenaditi Jamesa, no bio je to lak posao za vratara Gordog Albiona.

16' - Kombinacija Lennona i Gerrarda završila je udarcem Engleza visoko preko gola.

12' - Jedna loša reakcija Jamesa i engleske obrane mogla je skupo koštati Capellovu momčad, no Alžirci se nisu uspjeli snaći.

7' - Vratar Alžira djeluje dosta nesigurno u početnim minutama utakmice. Već druga njegova slabija reakcija.

4' - Jedan slabi centaršut Gerrarda umalo je završio u mreži Alžira, no ipak se nekako snašao Mbolhi i uhvatio loptu.

1' - Počela je utakmica. Za Engleze će od prve minute ipak igrati Rooney, koji je bio upitan zbog povrede zgloba. Također, promjena je i na vratima Otočana. Nema tragičara Greena, mrežu čuva James.

NAJAVA Iako su Englezi ostali bez nekoliko ključnih igrača uoči i za vrijeme SP-a, pobjeda protiv Alžira ne bi trebala doći u pitanje. Naime, afrička momčad u prvom susretu pokazala je jedan od najslabijih nogometa i zbilja je teško povjerovati da mogu ozbiljnije priprijetiti Otočanima.

Nakon remija Slovenije i SAD-a, Englezi bi visokom pobjedom preuzeli vodeće mjesto skupine C i plasman u drugi krug ne bi trebao biti upitan.

arti-201006120291006Iz engleskog tabora stižu vijesti kako će Wayne Rooney ipak nastupiti od prve minute, iako je njegov nastup bio upitan zbog ozljede zgloba. Također, na vratima Gordog Albiona nema tragičara Greena koji je Engleze koštao dva boda u susretu protiv SAD-a.