KRAJ: / Gana propustila povijesnu priliku!

Gana je postala glavna reprezentacija za koju navijaju afričke države.

19.6.2010.
18:04

Rustenburg. Stadion Royal Bafokeng. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Strijelci: 0:1 - Holman (11), 1:1 - Gyan (25).

GANA: Kingson - Pantsil, Jonathan, Addy, Sarpei - Annan, Prince - Tagoe, Asamoah, Ayew - Gyan.

AUSTRALIJA: Schwarzer - Wilkshire, Neill, Moore, Carney - Čulina, Valeri - Emerton, Holman, Bresciano - Kewell. KRAJ UTAKMICE

90' - najbolja prilika Gane u drugom dijelu! Ubacio je Muntari iz slobodnog udarca, a u skoku u australskom šesnaestercu najviši je bio Jonathan, koji je glavom zamalo promašio vrata.

87' - izbornik Rajevac je također povukao svoj zadnji potez, izvadio je Kevin-Prince Boatenga, a na teren poslao Amoaha.

85' - razmahao je žuti kartonima Roberto Rosetti, sada je javnu opomenu dobio i Australac Moore.

85' - posljednji adut Pima Verbeeka zove se Australac ukrajinskih korijena Rukavytsya, koji je ušao umjesto Wiklshirea.

84' - nova javna opomena za Gance, zaradio ju je Annan zbog prekršaja nad Chipperfieldom.

79' - greška Jonathana Mensaha, koji je bio prisiljen rušiti Chipperfielda, pa mu je sudac pokazao žuti karton. Slobodan udarac s nekih 25 metara izveo je Emerton, ali učinio je to vrlo loše.

77' - druga izmjena kod Gane, Asamoah je svoje mjesto prepustio iskusnom igraču Intera Sulleyju Muntariju.

72' - kakva šansa za Australce! Pogriješio je Addy i poklonio loptu suparnicima što nisu znali iskoristiti Kennedy, a pogotovo Wilkshire, koji je imao praznu mrežu pred sobom.

71' - odlična prilika za Ganu! Boateng je gurnuo loptu za Gyana, koji je pucao iz prve, no pored vrata.

68' - nova izmjena kod Australaca, strijelac Holman je napustio teren, a ušao je napadač Josh Kennedy.

67' - na drugoj strani dobru priliku imali su i Ganci, no Schawrzer je opet bio oprezan.

67' - odmah u prvoj akciji Chipperfield je Australiji mogao donijeti vodstvo. Bio je najviši u skoku pred vratima Gane, ali je glavom pucao preko grede.

66' - promjena i kod igrački oslabljene Australije, izašao je Bresciano, a ušao Scott Chipperfield.

56' - izbornik Rajevac radi prvu promjenu u svojoj momčadi, izvuka je Tagoea, a na teren poslao Owusu Abeyiea.

50' - Gyan je povukao loptu i s vrha šesnaesterca odmjerenim udarcem pokušao prevariti Schwarzera.

47' - odmah pokušaj Gane, s preko 30 metara pucao je Asamoah, ali njegov udarac je završio u reklamama.

46' - počeo je drugi dio dvoboja u Rustenburgu, nema promjena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - nakon odličnog početka i pokon-bona vratara Kingstona, koji im je omogućio vodstvo, Australce je presjeklo isključenje Kewella i jedanaesterac za Ganu. Gyan je izjednačio rezultat, no Klokani su ipak sačuvali mrežu do kraja prvih 45 minuta iako su Ganci imali čak 9 udaraca prema njihovim vratima.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

44' - odlična prilika za Ganu, Kevin-Prince Boateng je pucao iskosa s desne strane, no Schwarzer je obranio.

41' - prvi žuti karton za Ganu, Addy je zbog grubog prekršaja zaradio javnu opomenu od suca Rosettija.

37' - slobodni udarac za Ganu na 20-tak metara točno po sredini vrata, pucao je Asamoah, ali vrlo slabo u živi zid.

29' - udarac je oprobao i strijelac Gyan, ali niti on ni pogodio okvir australski vrata.

27' - igračku prednost je odmah pokušao iskoristiti Tagoe, ali je pucao pored stative.

25' - najstrožu kaznu sigurno je izveo Gyan, koji je jednako uspješan bio i protiv Srbije.

24' - akcija Gane rezultirala je udarcem Annana kojeg je na gol-liniji rukom zaustavio Harry Kewell. Sudac Rosetti je odmah svirao jedanaesterac i iskusnom australskom internacionalcu pokazao izravni crveni karton.

20' - nogometaši Gane su odmah nakon primljenog gola odlučnije krenuli prema vratima Australije, a prvi ozbiljniji udarac uputio je Ayewu, no njegov pokušaj je blokirala australska obrana.

11' - GOL!!! slobodan udarac za Australiju loše je ukrotio vratar Kingston, lopta mu se od prsa odbila točno za nogu Holmanu, koji je lakoćom pogodio suparničku mrežu. Kakva greška golmana Gane!

6' - prvi udarac prema vratima Gane, pokušao je Prince, ali nije bio precizan.

arti-2010061900050062' - prva sporna situacija, Kewell je pao u ganskom kaznenom prostoru, no sudac Rosetti je samo odmahnuo rukom.

1' - počeo dvoboj u sunčanom Rustenburgu, na tribinama dominiraju brojni australski navijači.