Kostelić blizu medalje: Mogao sam još dodati gas

Vlasnik srebrne medalje iz kombinacije nije povećao svoju kolekciju odličja. Na stazi u Whistler je odskijao najbolji olimpijski veleslalom u karijeri, no do bronce su mu nedostajale 44 stotinke.

24.2.2010.
1:05

S dvije vrlo dobre vožnje, u kojima nije išao 'gas do daske', Ivica Kostelić je osvojio sedmo mjesto u olimpijskom veleslalomu u Vancouveru.

Za pobjednikom Švicarcem Carlom Jankom zaostao je sekundu i pet stotinki, no brončano odličje, koje je pripalo Norvežaninu Aksel-Lund Svindal, izmaknulo mu je za 44 stotinke.

U hrvatskom taboru će sigurno biti zadovoljni ostvarenim rezultatom jer je to najbolji olimpijski veleslalom u Ivičinoj karijeri (u Salt Lake Cityju 2002. bio je deveti op.a.), te pored dva srebra i šestog mjesta u slalomu (Torino 2006.) njegovo četvrto ostvarenje na zimskim olimpijskim igrama.

"Drugi lauf je bio kak' spada, čak sam imao još rezervi od posljednje prijelomnice prema ciljnoj ravnini, ali to ne bi igralo neku ulogu. Možda za ovih pet stotinki do šestog mjesta. To bi bilo lijepo. Staza je možda višim brojevima bila lošija, no meni je bila dobra", komentirao je 30-godišnji Zagrepčanin svoj nastup.

Olimpijski zlato je uzeo sjajni Janka, koji je bio najbolji i u prvoj vožnji, te je nakon 26 godina donio Švicarskoj olimpijski naslov u veleslalomu.

Srebrno odličje pripalo je Norvežaninu Kjetilu Jansrudu, koji je u prvom laufu bio tek 11., dok je njegov sunarodnjak Svindal broncom kompletirao kolekciju odličja u Vancouveru, nakon zlata u superveleslalomu te srebra u spustu.

Jedini preostali hrvatski predstavnik koji je završio veleslalom u Whistleru bio je Natko Zrnčić-Dim. On je na kraju osvojio 41. mjesto s više od osam sekundi zaostatka za pobjednikom. Dalibor Šamšal je pao u prvoj vožnji, a Danko Marinelli je nije uspio okončati drugu vožnju.

1. Carlo Janka (Švi) - 2:37.83 2. Kjetil Jansrud (Nor) + 0.39 3. Aksel Lund Svindal (Nor) + 0.61 4. Marcel Hirscher (Aut) + 0.69 5. Romed Baumann (Aut) + 0.97 6. Benjamin Raich (Aut) + 1.00 7. Ivica Kostelić (Hrv) + 1.05 8. Felix Neureuther (Njem) + 1.23 9. Ted Ligety (SAD) + 1.28 10. Aleš Gorza (Slo) + 1.38