KOŠARKA: / Pacersi na pola puta do svog prvog NBA finala

U drugoj finalnoj utakmici Istočne konferencije košarkaši Indiane svladali su kod kuće New York Knickse 88:84.

27.5.2000.
1:14

Nakon izjednačene prve četvrtine (22:22), Knicksi su napravili prednost u sljedeće dvije (66:61), da bi u zadnjoj četvrtini Pacersi preokrenuli rezultat. Put im je, kao i u drugom dvoboju lanjskog finala, olakšala ozljeda Pata Ewinga, kojemu je već u prvoj četvrtini stradalo desno
stopalo. Njegovo izostanak u završnici bio je i više nego očit. U prijelomnim trenucima susreta najprije je Reggie Miller pogodio slobodna bacanja za prvo vodstvo domaćina u zadnjoj četvrtini (86:84), a kada je Dale Davis uhvatio
loptu nakon svoja dva promašena bacanja i asistirao Jalenu Roseu za zadnji koš na susretu, dvije i pol sekunde prije kraja, dvorana je gotovo eksplodirala. Junak večeri ponovno je bio Rose (24) s 10 koševa u zadnjoj četvrtini. Miller je dao 19, a odsustvo Ewinga koristilo je Riku Smitsu (12) i Davisu (3, 16 skokova). Kod Knicksa Larry Johnson (25), Larry Houston (15), Chris Childs (12), Latrell Sprewell (10) i Kurt Thomas (10, 8 skokova) odigrali su pristojno, ali bez
završnog dodira. Osim Ewinga susret zbog ozljede nije završio ni Childs, u završnici je nastradao gležanj. Već otprije ozbiljno su načeti Johnsonova leđa i Sprewellove prepone.