KOŠARKA: / I bez Ewinga Knicksi stigli 0:2 protiv Indiane

U četvrtoj utakmici finala Istoka, New York je u Madison Square Gardenu slavio protiv Indiane 91:89.

31.5.2000.
1:49

Uoči sljedećeg dvoboja, koji se igra u srijedu u Indianapolisu, ukupan omjer izjednačen je na 2:2.
Malo tko je vjerovao u povratak društva iz "velike jabuke", nakon što se u prvom okršaju u Indianapolisu ozlijedio prvi centar Knicksa Patrick Ewing.
Van Gundyevi igrači još su jednom dobili bitku s ozljedama. Latrell Sprewell i Marcus Camby stisnuli su zube i ozljede koljena, zarađene tijekom treće utakmice, ostavili u najmračnijem kutu Madison Square Gardena.
Sprewell je ubacio 12 poena, te obavio sjajan posao u
obrani vršeći pritisak na Jalena Rosa (18 poena). Camby je uz svoje ime upisao devet skokova, tri blokade i pet poena.

No, junak večeri bio je ljubimac navijača Larry Johnson.
Zbog bolova u leđima dan ranije propustio je večernji trening, no usprkos tome prikazao je najbolju igru u ovosezonskom doigravanju. Postigao je 25 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije. Kod Knicksa Allan Houston ubacio je 17 poena, dok su po 16 postigli Ward i Thomas.
Knicksi su sjajno krenuli u utakmicu, vodili nakon prve četvrtine s 33:19, a na poluvremenu ostvarili 17 poena prednosti (57:40). Slabija domaća obrana omogućila je u trećoj četvrtini povratak Pacersa u igru te su prije završnih 12 minuta stigli na zaostatak od samo osam poena (73:65). Tricom Reggija Millera Indiana je 6 minuta i 51 sekundu prije kraja stigla na samo pola koša zaostatka (77:76). No 6 minuta i 22 sekunde prije kraja tricom je uzvratio Johnson. Potom je Camby dva puta onemogućio Crosherea pod obručem, a Johnson je još jednim poenom približio Knickse pobjedi.