U najvećoj hrvatskoj bolnici KBC-u Zagreb, u kojoj radi gotovo šest tisuća osoba, od toga 1195 liječnika i 2600 medicinskih sestara, do sada je cijepljeno 74 posto liječnika i samo 38 posto medicinskih sestara, saznaje Tportal.
Ravnatelj ove bolnice Ante Ćorušić prošlog tjedna iznio je ovu brojku tvrdeći da je riječ o “bezrazložnom nepovjerenju u cjepivo dijela zdravstvenih djelatnika”. Rekao je kako nije zadovoljan brojem cijepljenih medicinskih sestara i tehničara, ali je zadovoljan brojem cijepljenih liječnika.
U KBC-u Sestre milosrdnice u Zagrebu ukupno je 3861 zaposlenik - do sada cijepilo njih 2261, od toga 702 liječnika, 774 medicinske sestre i 785 ostalih zdravstvenih i nezdravstvenih zaposlenika. Odnosno, cijepilo se čak 98 posto liječnika i 47 posto medicinskih sestara.
Od 2200 zaposlenika Kliničke bolnice Dubrava, najveće hrvatske bolnice za Covid, cijepilo se njih 1200, rekao je ravnatelj ove bolnice Ivica Lukšić za Tportal. "Tko se htio cijepiti, cijepio se", rekao je.
U KBC-u Split kažu da je 70 posto djelatnika splitskog KBC-a cijepljenjem ili preboljenjem steklo imunost. U ovoj najvećoj splitskoj bolnici 70 posto medicinskih sestara ima imunitet, od toga ih je pola preboljelo koronu, a pola ih se cijepilo.
U osječkom KBC-u cijepljenje je završilo. Kažu za ovaj portal da je cjepivo primilo 70 posto liječnika i 51 posto medicinskih sestara.
I u KBC-u Rijeka cijepljenost medicinskih sestara zaostaje za onom liječnika. Od 615 liječnika riječkog KBC-a, cijepljeno je njih 529. No kao i drugdje, odaziv medicinskih sestara i tehničara znatno je niži. Od njih 1280, cijepilo ih se 704.
“Kod cijepljenja medicinskih sestara u obzir je potrebno uzeti trenutne rodiljne dopuste i duža bolovanja djelatnica zbog težih bolesti’, napominju u KBC-u Rijeka.