Karlović u tri seta prošao Gimena

Najviši tenisač na ATP Touru imao je dosta problema u prvom nastupu na Sony Ericsson Openu u Miamiju. U 2. kolu je nakon dva sat i 10 minuta igre uspio slomiti otpor Daniela Gimena-Travera.

26.3.2010.
23:03

Ivo Karlović uspješno je prošao prvu stepenicu na ATP turniru u Miamiju. U susretu 2. kola Zagrepčanin je u tri seta bio bolji od španjolskog tenisača Daniela Gimena-Travera sa 6:3, 6:7 (5), 6:3, a za pobjedu je ispalio čak 28 aseva!

Div sa Šalate, koji je postavljen za 24. nositelja, u prvom je setu iskoristio jednu od tri break lopte i lako riješio tu dionicu meča u svoju koristi. U drugom nizu je bilo ukupno samo tri prilike za obrat, pa je odluka pala u tie-breaku kojeg je Španjolac dobio sa 7:5.

Srećom, u trećem setu, uz čvrste servise, Karloviću je bila dovoljna samo jedna prilika za obrat kojom je stekao nedostižnu prednost i na koncu je nakon dva sata i 10 minuta igre izborio 3. kolo.

Tamo će igrati protiv boljeg iz susreta 15. nositelja Španjolca Davida Ferrera i Francuza Michaela Llodre.