Kapa do poda: Dubrovčanin opet poharao svijet!

Četvrtog dana Svjetskog prvenstva u plivanju za osobe s invaliditetom u nizozemskom Eindhovenu, Mihovil Španja osvojio je dvije srebrne medalje.

19.8.2010.
8:38

arti-201008180561006Mihovil Španja osvojio je više od stotinu medalja na raznim plivačkim natjecanjima za osobe s invaliditetom, a više od polovice su zlatne. 26-godišnji Dubrovčanin nije nas razočarao ni na SP-u nizozemskom Eindhovenu.

arti-201008160736006Najprije je u disciplini 400 m slobodno osvojio zlato postavivši novi svjetski rekord. Zatim je bio prvi i na 100 m prsno, također sa svjetskim rekordom, da bi na sve to nadodao još dva srebra (100 m leđno, 200 m mješovito).

Prilikom osvajanja posljednje medalje Španja je do srebra stigao s novim europskim rekordom, brži od njega bio je samo Amerikanac Ruddy Garcia-Tolson.

Hrvatska se trenutačno po osvojenim medaljama nalazi na 16. mjestu, s dva zlata, dva srebra i jednom broncom. SP završava 21. kolovoza.