Ivici treće mjesto izmaknulo za milimetar!

Ivica Kostelić sasvim sigurno neće biti zadovoljan zadnjim slalomom sezone Svjetskog kupa u Garmisch Partenkirchenu, ali ukupnom sezonom - itekako. Ivica je i Garmischu osvojio 10.

13.3.2010.
12:07

arti-201003110235006Ivica Kostelić osvojio je 10. mjesto u zadnjem slalomu sezone za Svjetski kup s vremenom 1:45.43 i 1,80 sekundi zaostatka iza pobjednika Felixa Neureuthera (1:43.63).

Drugi je bio Austrijanac Manfred Pranger s 29 stotinki zaostatka, a treći Andre Myhrer iz Švedske koji je zaostao 35 stotinki.

Srebrni hrvatski olimpijac je završio sezonu na četvrtom mjestu u poretku slalomaša, ali i zaostatkom od samo pet bodova za trećim Švicarcem Silvanom Zurbriggenom.

Mali kristalni globus u ovoj disciplini osvojio je Austrijanac Reinfred Herbst nakon dramatične borbe s glavnim konkurentom, Francuzom Julienom Lizerouxom.

Najbolji hrvatski skijaš bio je tek 19. nakon prve vožnje zadnjeg slaloma, sa čak 1.87 sekunde za vodećim, a sporija od njega bila su samo četiri skijaša.

Najbrži je bio Manfred Pranger iz Austrije s vremenom 49.85, drugi je stigao Kanađanin Julien Cousineau sa zaostatkom od devet stotinki za Austrijancem, a treći Andre Myhrer čiji je zaostatak 23 stotinke.

Ivica od početka staze nije ulovio ritam te je na kraju u cilj ušao s goleme 1.87 sekunde zaostatka za vodećim Prangerom. S obzirom da nas je posljednjih dana naviknuo na sjajne rezultate, kako na Olimpijadi, tako i na ovotjednim utrkama super G-a i veleslaloma, može se reći da je Ivica ovoga puta neugodno iznenadio. Nakon ulaska u cilj nezadovoljno je podigao ruke, kao da ni sam ne vjeruje koliko je bio sporiji od Prangera.

Međutim, drugi je lauf odvezao sjajno, s trećim najboljim vremenom, pa je s 19. mjesto skočio nadeseto i osvojio nove bodove.

arti-201003120415006Dramatičnu borbu za Mali globus u slalomu vodili su Reinfred Herbst i Julien Lizeroux. Austrijanac je prije zadnje utrke imao 43 boda prednosti, a nakon prve vožnje u Garmischu bio je deseti. Francuz je bio deveti sa samo dvije stotinke bržim vremenom.

Međutim, nije to bio Lizerouxov dan, iako je sve napravio savršeno. Drugu je vožnju odradio fantastično, sa sekundom i 27 stotinki prednosti uodnosu na Herbsta, ali Neureuther i ostali skijaši također su odvezli sjajno i gurnuli Francuza na četvrto mjesto, što nije bilo dovoljno za skidanje Herbsta s trona. Tragičar dana na kraju je ostao kratak za 22 boda.

Poredak slaloma u Garmischu:

1. Felix Neureuther (Njem) 1:43.63 2. Manfred Pranger (Aut) +0.29 3. Andre Myhrer (Šve) +0.35 4. Julien Lizeroux (Fra) +0.45 5. Michael Janyk (Kan) +0.55 6. Julien Cousineau (Kan) +0.70 7. Silvan Zurbriggen (Švi) +1.03 8. Manfred Möllg (Ita) +1.29 9. Reinfried Herbst (Aut) +1.74 10. Ivica Kostelić (Hrv) +1.80