Ivan Dodig izbacio osmog nositelja

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Zagrebu svladavši nakon sat i 57 minuta igre osmog nositelja, Kazahstanca Jevgenija Koroljeva, sa 7:6 (9), 6:4.

1.2.2010.
21:32

Ivan Dodig je iskoristio nervozu 21-godišnjeg Jevgenija Koroljeva, koji je previše griješio, te stigao do važne pobjede na putu ka obrani prošlogodišnjeg četvrtfinala.

Hrvatski tenisač je poveo sa 4:1 u prvom setu, nakon što je Kazahstancu oduzeo servis i potom spasio tri break lopte, no kod rezultata 4:2 je ispustio tu prednost, pa je o pobjedniku prvoga seta odlučivao tie-break.

Ta odlučujuća igra bila je osobito napeta, Koroljev je propustio čak četiri set-lopte od čega dvije uz servis, dok je Dodig iskoristio svoju drugu set-loptu pogodivši as.

Takav rasplet prvoga seta uvelike je odredio tijek drugoga niza u kojemu je mladi Rus s kazahstanskom putovnicom bio još nervozniji zbog propuštenih prigoda u tie-breaku prvoga.

Dodig je prvi put oduzeo servis suparniku već u prvom gemu, ali opet je tu prednost, nažalost, odmah ispustio. Sredinom seta je još dvaput oduzimao servis Koroljevu, te poveo sa 5-2 uz dvostruki break.

Dodig nije uspio okončati meč kada je prvi put servirao za pobjedu, ali drugi put nije pogriješio i plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Zagrebu. Tamo će igrati protiv pobjednika susreta između Talijana Simonea Bolellija i Ukrajinca Ilije Marčenka.