Igrao Ivano Balić, konačno igrala i Hrvatska!

Nakon poraza od Švedske i oproštaja od polufinala i medalje sa SP-a, Hrvatska se donekle iskupila pobjedom nad Poljacima.

25.1.2011.
20:07

Skupina II, 3. kolo. Malmö Arena. Gledatelja 9000. Suci: Bandura i Ondogrecula (oba Slovačka).

HRVATSKA: Pešić (12), Alilović, Balić 3, Duvnjak 1, Lacković 1, Zrnić 6 (2), Kopljar, Vori 4, Gojun, Matulić, Vuković 1, Buntić 7, T. Valčić 1, Štrlek 4, Musa, Ninčević.

POLJSKA: Szmal (14 (2)), Wyszomirski 3 (1), Jaszka 4, Kuchczynski 2, Tkaczyk 2, Tomczak, Bielecki, Siodmiak, B. Jurecki 3, Jurasik, Grabarczyk 2, Tluczynski 4 (4), Jurkiewitz 2, M. Lijewski 2, Rosinski, Zaremba.

Sedmerci: Hrvatska 2 (5); Poljska 4 (4) Isključenja: Hrvatska 16 minuta; Poljska 6 minuta Kauboji su već u prvom poluvremenu pokazali veliku želju za pobjedom. Unatoč šest isključenja i čak 14 obrana sjajnog poljskog vratara u prvih 30 minuta, Hrvatska je imala plus dva na odmoru. U nastavku su Kauboji još više 'dodali gas' i serijom od 4:1 odjurili do prednosti od +5 koju Poljaci tijekom cijelog drugog poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti. Sjajan je bio Balić, koji je odlično razigravao momčad, a treba spomenuti i vratara Pešića koji je upisao 12 obrana.

Kraj utakmice! Pobjeda Hrvatske od 28:24!

60' (28:24) - Zrnić je zabio posljednji pogodak za Kauboje na utakmici iz sedmerca.

57' (27:22) - Štrlek za Vorija, koji s crte zabija svoj novi gol i sad već sigurnu pobjedu Kauboja.

56' (26:22) - Zrnić je opet promašio sa sedam metara.

55' (26:21) - Duvnjak je zaradio isključenje. Zrnić zabija s igračem manje i čuva plus pet u posljednjim minutama.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

52' (25:20) - Buntić zabija svoj sedmi pogodak na utakmici, a Pešić je upisao 11 obranu. Konačno da naši vratari nešto obrane!

51' (24:20) - Balić sjajno gura za Vorija koji pogađa za mirniju završnicu.

50' (23:20) - Dva pogotka Poljaka u nizu - zabio je Kuchczynski za minus tri. Bez gola smo u posljednjih pet minuta.

48' (23:19) - Tkaczyk održava Poljake na koliko-toliko pristojnom zaostatku.

45' (23:18) - Štrlek iz kontre za povratak na plus pet.

43' (22:17) - Igra se sad gol za gol. Buntić je opet 'probušio' Szmala s devet metara.

41' (21:16) - Jaszka smanjuje na četiri, no Štrlek svojim trećim pogotkom održava visoku prednost Kauboja.

39' (20:15) - Zabija i Balić, koji je odličan u nastavku utakmice. Podijelio je već nekoliko odličnih lopti, a sad se i sam opet upisao u strijelce.

38' (19:14) - Prvi gol Zrnića sa sedam metara. Opet smo na +5.

37' (18:13) - Štrlek opet vraća na pet razlike, Kauboji igraju sjajno u nastavku.

35' (17:13) - Vuković za plus pet, no Grabarczyk je smanjio na 17:13.

34' (16:12) - Štrlek diže na plus četiri nakon dodavanja Valčića. Pešić je na drugoj strani upisao novu obranu.

33' (15:12) - Balić za Vorija, a Igor zabija za plus tri! Imali smo priliku za +4, no sjajni Szmal je skinuo sedmerac Zrniću.

32' (14:12) - Počelo je drugo poluvrijeme. Po jedan pogodak na obje strane. Strijelac za Kauboje bio je Buntić.

Kraj prvog poluvremena! Unatoč čak šest isključenja hrvatskih rukometaša, te čak 14 obrana fenomenalnog Szmala na vratima Poljaka - Kauboji na odmor odlaze s +2! Na našim vratima Pešić je zaustavio četiri lopte, a do pozitivnog rezultata stigli smo ponajprije zahvaljujući sjajnoj igri u obrani.

PRVO POLUVRIJEME30' (13:11) - Valčić i Lacković zabijaju u posljednjoj minuti poluvremena za plus dva, unatoč velikom broj isključenja u redovima Kauboja!

28' (11:11) - Novo isključenje i sedmerac protiv Hrvatske. Novo izjednačenje. To je već šesti put da Kauboji igraju s igračem manje na utakmici.

27' (11:10) - Suci su nam isključili još jednog igrača nakon velike gužve kod zapisničkog stola. Ninčević je promašio sedmerac, a na drugoj strani pogađa Tluczynski.

26' (11:9) - Pešić skida novi zicer, no opet smo ostali s igračem manje. Četvrti put na utakmici.

25' (11:9) - Sjajna serija Kauboja - novi gol Zrnića za +2! Napravili smo seriju od 7:2 uz samo dvije obrane naših vratara dok ih je Szmal na drugoj strani sakupio već 11.

24' (10:9) - Opet Buntić, opet za izjednačenje. Njegov četvrti gol na utakmici. Zabija i Zrnić iz kontre, prvo vodstvo Hrvatske na utakmici.

20' (8:8) - Treći gol Buntića za novo izjednačenje.

19' (7:8) - Duvnjak je zabio, a Pešić upisao dvije obrane u nizu!

17' (6:7) - Duvnjak je promašio čisti zicer u kontri, bila je to već 10. obrana Szmala. Na drugoj strani Pešić je upisao prvu obranu na utakmici. Konačno!

16' (6:7) - Buntić i Vori vraćaju su nas opet u egal.

15' (4:7) - I Jurkiewicz pogađa, naši golmani opet ništa ne uspjevaju obraniti. Goluža je morao zatražiti time-out jer opet ne ide našim rukometašima.

13' (4:6) - Konačno jedna dobra akcija, koju završava Balić. Nakon kontre KaubojaSzmal skida zicer Zrniću.

12' (3:6) - Jurecki i Kuchczynski odvode Poljake na +3.

10' (3:4) - Zrnić donosi novo izjednačenje, a Zaremba zabija svoj drugi gol u nizu.

9' (2:2) - Buntić pogađa za izjednačenje s igračem manje.

7' (1:2) - Balić 'bombom' s devet metara postiže prvi pogodak za Kauboje.

6' (0:2) - Jaszka zabija novi gol, Szmal je već pokupio četiri obrane na vratima Poljaka.

3' (0:1) - Prvi gol na utakmici postigao je Jurkiewicz i osigurao Poljacima prvo vodstvo.

1' - Počela je utakmica. Prvi napad nismo iskorisitili - nije prošla kombinacija Buntić - Vori.

NAJAVA arti-201101250059006Noć uoči utakmice hrvatskih rukometaša s Poljskom, na kojoj Kauboji traže vizu za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine, iz Švedske je 'pukla' priča da su izabranici Slavka Goluže večer proveli u irskom pubu Fagans uz pivo i cigarete, no iz hrvatskog tabora opovrgavanju bilo kakvo opijanje i iskakanje iz 'tračnica'.

arti-201101250534006"To su neistine. Znamo da je ta informacija došla od poljskih novinara koji su se zatekli na istom mjestu kao i mi, a lažima su htjeli unijeti nemir u našu reprezentaciju. Istina je da smo poslije večere otišli svi zajedno, igrači i stručni stožer, u šetnju. Na pola sata svi smo svratili na jedno piće i već u 23.15 bili smo u hotelu. Čelnici Saveza znali su da ćemo navečer ići u šetnju i na piće. Svim zlonamjernicima mogu samo poručiti da je momčad složna i da nas ovakve laži neće dekoncentrirati", izjavio je izbornik uoči utakmice s Poljacima.

Utakmicu pratite uz prijenos UŽIVO na net.hr.