Crveni pregazili Crne i prijete Dinamu

U prvim utakmicama 14. kola Split je uvjerljivo slavio u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca.

6.11.2010.
22:26

Zagreb. Stadion u Kranjčevićevoj ulici. Gledatelja: 200. Sudac: Zoran Krečak (Šibenik). Strijelci: 0:1 - Serdarušić (38), 0:2 - Radnić (43), 0:3 - Serdarušić (80), 0:4 - Parać (84)."Utakmica je pokazala razliku u kvaliteti između nas i Hrvatskog dragovoljca, mislim da smo pobijedili više nego zasluženo. Sada kreću pripreme za utakmice protiv Dinama i Rijeke u kojima moramo dati sve od sebe da što bolje odigramo", rekao je trener Ivan Katalinić nakon što je njegov Split u Kranjčevićevoj razbio Hrvatski dragovoljac čak 4:0.

Gosti su sve riješili u pet minuta, a strijelci su bili Serdarušić (38) i Radnić (43). Svoj drugi pogodak na susretu raspoloženi Serdarušić zabio je u 80. minuti, a konačan rezultat postavio je Parać.

"Pokazala se razlika u kvaliteti između nas i Dragovoljca, upisali smo tri važna boda. Sada kreću pripreme za narednu utakmicu protiv Dinama u kojoj svaki od nas mora dati više od sto posto", dodao je splitski napadač Romano Obilinović, piše DalmacijaNEWS. Vinkovci. Stadion Cibalije, Gledatelja: 1.500. Sudac: Draženko Kovačić (Križevvci). Strijelci: 1:0 - Jurić (47), 2:0 - Bartolović (69), 2:1 - Bule (80).Cibalia je protiv Lokomotive upisala četvrtu pobjedu zaredom, no domaćini do nje nisu stigli baš lako. Mreže su mirovale sve do 47. minute kada se Tomislav Jurić najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

U 69. minuti omaleni Mladen Bartolović bio je najviši u skoku pred vratima Zagrepčana i od stative pogodio za povećanje prednosti Mršićeve momčadi. Nino Bule je svojim šesti pogotkom sezone samo ublažio poraz Lokosa. Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 1.000. Sudac: Danijel Trampus (Osijek). Strijelci: 0:1 - Babić (76), 0:2 - Abilaliaj (81).Zaprešićani su napravili zasad najveću senzaciju 14. kola HNL-a nakon što su Rijeci nanijeli poraz pred njezinim navijačima. Veliko iznenađenje najavio je Babić u 76. minuti, a konačan udarac Riječanima zadao je Abilaliaj devet minuta prije kraja susreta. Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 1.000. Sudac: Alen Gerek (Zabok). Strijelci: 1:0 - Nynkeu (11), 2:0 - Kokalović (27), 2:1 - Linić (52).Slaven Belupo se nakon neugodnog poraza prije dva kola od Zagreba (1:2) vratio pobjedničkim navikama na svom stadionu. 'Žrtve' su bili Puljana koje su u samo 16 minuta prvoga dijela matirali Nynkeu (11) te Kokalović (27). Siniša Linić je u drugom poluvremenu postigao počasni pogodak za Istru. Varaždin. Stadion u Varaždinu. Gledatelja: 1.000. Sudac: Goran Proleta (Opuzen). Strijelci: 0:1 - Tokić (19), 1:1 - Golubar (59), 2:1 - Škvorc (80), 2:2 - Malčić (83).Jedina utakmica koja je završila bez pobjednika bila je ona u Varaždinu. Gosti sa šubićevca su poveli golom Nike Tokića u 19. minuti, no Josip Golubar i Filip Škvorc preokrenuli su rezultat u korist Varaždinaca. Bod je Šibeniku spasio Malčić u 83. minuti. Karlovac. Stadion "Branko Čavlović-Čavlek". Gledatelja: 1.000. Sudac: Davor Grizelj (Vinkovci). Strijelac: 1:0 - Kovačević (15).