Hrvatski paraolimpijci se vratili sa 6 medalja

Hrvatska plivačka reprezentacija vratila se u Zagreb sa Svjetskog prvenstva u 25-metarskim bazenima za osobe s invaliditetom koje se od 26. studenoga do 6. prosinca održalo u Rio de Janeiru.

7.12.2009.
17:22

Na svečanom dočeku u Zračnoj luci u Zagrebu, hrvatsku reprezentaciju dočekali su predstavnici ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Hrvatskog sabora te Grada Zagreba.

Hrvatski plivači su na SP-u osvojili šest medalja, po dva zlata, srebra i bronce. Jedan od junaka prvenstva bio je Mihovil Španja koji je osvojio ukupno četiri medalje - dva zlata (200 mješovito, 100 leđno) i dva srebra (100 mješovito, 100 prsno). Španja je isplivao i četiri svjetska rekorda, na 100 leđno u kvalifikacijama i finalu, na 100 prsno u kvalifikacijama, te na 200 mješovito u finalu, te europski rekord u finalu na 100 mješovito. Odličan je bio i Kristijan Vincetić koji je osvojio dvije brončane medalje - na 400 slobodno i 100 delfin.

Hrvatski plivači su isplivali ukupno 35 osobnih rekorda, a po broju medalja Hrvatska je zauzela 17. mjesto od ukupno 31 zemlje koje su nastupile na ovom natjecanju.

Najbolji su bili Rusi sa 33 zlata, 12 srebrnih i 7 brončanih medalja, drugi su bili Australci (23 zlata, 17 srebra, 14 bronci), a treći SAD (20 zlata, 20 srebra, 11 bronci).