Bilićeve trupe gazile, ali i Kelava primio dva gola!

28.5.2012.
19:55

Par tisuća gledatelja stisnulo se na stadionu Neuberga, koji se nalazi nedaleko od pripremne baze Bilićevih trupa – Bad Tatzmannsdorfa. U oba poluvremena naši reprezentativci zabili su po četiri gola. Primili su dva od amaterske družine, no taj podatak ne bi trebao previše brinuti izbornika. Pravi test snage naše reprezentacije bit će utakmica s Norveškom (2. lipnja) u Oslu.

Golijadu je otvorio Vedran Ćorluka, koji je u 18. minuti odlično reagirao na Rakitićev ubačaj. Darijo Srna iz slobodnog udarca je povisio na 2:0 u 34. minuti, a do odmora još su se i Nikica Jelavić i Ivan Perišić upisali u strijelce.

Izbornik je na poluvremenu promijenio sve igrače u polju, dok su vratari (Pletikosa, Subašić i Kelava) svaki dobili po pola sata.

Nastavak je golom otvorio Danijel Pranjić u 53. minuti, a već u 57. je zabio i Nikola Kalinić. Autor sedmog gola jest Niko Kranjčar. On je, kao i Srna, loptu u mrežu 'pospremio' iz slobodnog udarca.

Domaćini u čijim redovima igra i dosta Hrvata dva su puta uspjeli svladati ugledne goste. Ivica Olić je skrivio jedanaesterac, a Novak je u 75. minuti svladao Kelavu s bijele točke. Dvije minute prije kraja utakmice Schwarz je smanjio na 2:7. Konačni rezultat postavio je Ognjen Vukojević u sudačkoj nadoknadi.