Koliko god da su poznati lik i delo Adolfa Hitlera, šira javnost i dalje malo zna o njegovom privatnom životu.
Zbog toga je Luc Beker, reditelj koji je rođen u Berlinu, kako kaže, "đavolske 1941. godine", odlučio da firera prikaže kroz intimniji pogled da bi, prvenstveno sebi, objasnio kako je nacistički monstrum uspeo da zaludi Nemce.
Takav pogled na Hitlera omogućila je upravo Eva Braun, osoba u koju je vođa Trećeg Rajha imao najviše poverenja.
Naime, dok je obavljao neka istraživanja za filmove, Luc Beker je u Bundesarhivu naišao na fotografiju Eve Braun koja drži Simens kameru. Odmah je posumnjao u to da je Hitlerova ljubavnica na filmskoj traci zabeležila trenutke iz njihovog privatnog života, pa se dao u potragu za tim.
Nakon dugogodišnjeg traganja, otkrio ih je u starom vojnom hangaru nedaleko od Vašingtona.
Film u boji, koji niko pre toga nije video, prikazivao je Hitlera sa nekolicinom cenjenih nacista kako se sunčaju na terasi u Obersalcbergu.
Vođe Trećeg Rajha piju kafu i služe se kolačima, šale se i poziraju pred kamerom, a Hitler razgovara s decom svojih kolega. Prizori iz Hitlerove vikendice u bavarskim Alpima odišu naivnošću i nevinošću.
Filmovi Eve Braun mogli bi promeniti pogled na život nacističkog vođe, jer nisu deo propagande već prikazuju kakav je zaista bio kao osoba, pišu novinari Observera. Snimci su uvršteni u Bekerov dokumentarac "Svastika", koji je premijerno prikazan na Kanskom festivalu 1973. godine, kao i u dokumentarnoj seriji "Svet u ratu".
Publika je bila zgranuta jer se firer prikazuje kao dobroćudni rođak, kao figura u odelu s kravatom koja se pojavljuje na porodičnim okupljanjima.
Beker priznaje da mu je u početku bilo bolno da gleda te kućne snimke, ali su mu oni vremenom pomogli da se suoči sa pitanjima u vezi sa nacistima koja su ga ceo život progonila.
- Bio sam toliko uzbuđen, kao da sam napokon pronašao smisao života. Treći Rajh je ostavio na meni duboki psihološki trag. Bio sam ljut na naciste, a tu ljutnju sam sada mogu iskazati na pozitivan način - rekao je Beker.