Ideološki suprotstavljene stranke ušle su u koaliciju radi rušenja HDZ-a s vlasti, rekao je Granić dodavši kako su danas vrlo velike razlike u onome što govore čelnici vladajuće šestorice. Kao primjer naveo je aferu Stipetić koja, po njegovim riječima, zorno pokazuje odnose unutar šestorice.
Zapitavši se ima li vladajuća šestorica alternativu, Granić je kazao da u demokratskim zemljama uvijek postoji demokratska alternativa. Dodao je da je jedna od alternativa i ta da predsjednik Mesić i sada može raspisati izbore, ali da to može skupo stajati ili zaustaviti neke procese reformi.
Prema Graniću, jedna od demokratskih alternativa je i vlada nacionalnog jedinstva, a DC bi jedino u tom slučaju bio spreman ući u Vladu. Inače, kako je rekao, DC-u odgovara što dulji ostanak u oporbi radi jačanja vlastitog identiteta i ustroja stranke.
Govoreći o suradnji s Haaškim sudom, Granić je istaknuo da se taj problem ne smije podcjenjivati dodavši da je temeljna dužnost Vlade zaštititi nacionalne interese.
DC, stoga, radi bolje suradnje s tim sudom, među ostalim, predlaže procesuiranje svih zločina za koje postoje dokazi i odlučnije procesuiranje nekih zločina koji su u proceduri, te da se utvrdi broj stradalih u Domovinskom ratu i oslobodilačkim operacijama.
Kao najveći problem u odnosima s Haaškim sudom Granić ističe tzv. objektivnu zapovjednu odgovornost i njezino ekstenzivno tumačenje, te smatra da Hrvatska treba konzulitrati najbolje međunarodne pravnike da bi imala stajalište struke.
Komentirajući način razrješenja slučaja hrvatskog veleposlanika u Rimu Davorina Rudolfa, Granić je rekao kako je neupitno da se veleposlanik Rudolf trebao vratiti, te da je i to dio života u diplomaciji i demokratskoj praksi. Naglasio je, međutim, da je Rudolf bio odličan bilateralni veleposlanik, te da je ova afera nanijela štetu hrvatskoj diplomaciji.
Na novinarski upit je li veleposlanik Rudolf član DC-a, Granić je odgovorio da nije, niti ima informaciju da bi mogao pristupiti DC-u.