Drama na Poljudu: Hajduk nije uspio skalpirati HSV!

Kakva je to prijateljska utakmice bila! Bili su već u osmoj minuti vodili s 2:0, no HSV je do poluvremena uspio smanjiti na gol zaostatka.

15.7.2010.
0:27

Split. Poljud. Gledatelja: 15.000. Strijelci: 10 - Ibričić (4, 11m), 2:0 - Rozenhal (a.g.), 2:1 - Pitroipa (25), 3:1 - Ibričić (35, 11m), 3:2 - Petrić (41, 11m), 3:3 - Tesche (73) HAJDUK: Subašić, Strinić, Buljat, Režić, Maloča, Andrić,Oremuš, Ljubičić, Anas Sharbini, Ibričić, Čop HSV: Drobny, Taesche, Rozehnal, Bešić, Sowah, Jarolim, Ze Roberto, Pitroipa, Petrić, Guerrero, Van NistelrooyHajduk i HSV su pred 15 tisuća navijača odigrali sjajan prijateljski susret prepun dobrih akcija, golova, ali i promašaja, a dvoboj je na kraju završio remijem.

Splićani su poveli već u četvrtoj minuti utakmice kada je Čop ispred šesnaesterca oteo loptu Ze Robertu i dodao Ibričiću, a reprezentativac BiH je zaobišao Teschea i zabio za 1:0.

arti-201007130767006Uraganski početak Bilih nagrađen je u osmoj minuti kada su Bili povećali vodstvo. Opet je Čop sjajno proigrao Anasa Sharbinija, koji je krenuo prema protivničkom golu i ubacio, a Rozenhal je nesretno ubacio bubamaru u svoj gol.

Mogao je HSV smanjiti prednost u 15. minuti kada je Maloča u svom kaznenom prostoru uklizao Guerreru, no sudac nije dosudio penal, a odmah nakon toga su Splićani ponovno zaprijetili preko Ibričića, no vratar Drobny se nije dao iznenaditi.

Dvije minute kasnije ponovno je Sharbini bio u šansi kada je prebacio HSV-ova vratara, no lopta je odsjela na gredi, dok je u 23. Ibričić pucao s 20-ak metara i uhvatio Drobnyja na krivoj nozi, no ipak je uspio izbiti loptu.

Momčad Mladena Petrića smanjila je predost u 25. minuti. Ze Roberto je proigrao Van Nistelrooya, a Nizozemac proigrao Pitroipu koji je sa svega par metara zabio za 2:1.

Deset minuta kasnije Hajduk je opet vratio dva gola prednosti nakon što je Oremuš izigrao Pitroipu, a ovaj ga u šesnaestercu srušio na travnjak. Strijelac s bijele točke, i to u stilu Panenke, bio je Ibričić.

Koju minutu kasnije je Sharbini propustio sjajnu priliku kada je sam izašao pred vratara HSV-a, no nije uspio poslati loptu u mrežu.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena u kaznenom prostoru domaćina se odigrao 'fliper' nakon kojeg je lopta stigla do Pitroipe kojeg je srušio Režić. Najstrožu kaznu je uspješno izveo Petrić i izmamio pljesak poljudske publike.

Hajduk je i nastavak dvoboja otvorio sjajno te je Ibričić u 51. minuti 'okrenuo' svog čuvara i pucao preko gola, dok je dvije minute kasnije na drugoj strani terena Guerrero pogodio stativu.

U 65. minuti je Sharbinijev udarac završio u rukama vratara, dok je tri minute kasnije Tomasov nabacio za Čopa, koji je sa samo pet metara glavom promašio cijeli gol.

Napadač Hajduka Tomasov se nije proslavio u 71. minuti kada je na tri metra od gola promašio loptu, a u nastavku akcije iz kornera je Čop gađao pokraj stative.

Promašene šanse Hajduka HSV je naplatio u 73. minuti. Hajdukova obrana je zaspala nakon kornera, a Teshe s tri metra neometano zabio za 3:3.

Pet minuta kasnije HSV nije došao do vodstva zahvaljujući sebičnom Pitroipi. Nakon teške pogreške obrane Bilih igrač HSV-a se sjurio prema protivničkom golu, ali umjesto dodavanja bolje postavljenim igračima je odlučio pucati i propustio zicer.

U 80. minuti je opet bilo vatreno pred golom Hajduka. Prvo je Drobny obranio Ibričićev udarac iz blizine, pa je odlično reagirao na 'bombu' Strinića, da bi na kraju Čop promašio gol sa samo dva metra.

Tri minute kasnije je HSV mogao slaviti nakon stopostotne situacije, no Subašić je bio uspješniji u situaciji 'jedan na jedan' s Bergom tako da je dramatična prijateljska utakmica završila bez pobjednika.