Vodoinstalateri upozoravaju na devet najcescih gresaka

Kako biste izbjegli buduca zacepljenja odvoda, poplave ili kvarove, vodoinstalateri upozoravaju na najcesce greske ljudi cine te kako ih izbjeci.

15.5.2014.
10:00
VOYO logo

Koristite jaka kemijska sredstva za odcepljivanje odvoda

Zaboravite na kemikalije kako biste odcepili slivnik - one rijetko obave posao kako treba. Osim toga, ne samo da su opasne za rukovanje, nego mogu unistiti odvodne cijevi. Kako biste sprijecili zacepljenja, masnoce i kosu drzite podalje od odvoda.

Tretirate WC kao kantu za smece

Cak i ako na njima postoji oznaka da se mogu bacati u WC, zenske higijenske proizvode, vlazne maramice, blazinice za skidanje sminke ili pijesak za macke - nemojte bacati u WC skoljku. Cinjenica je da se te stvari ne raspadnu dovoljno brzo i mogu blokirati odvod. Ista je stvar s kuhinjskim otpadom, poput vlaknastog povrca ili ulja od pecenja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sami pokusavate rijesiti problem

Nemojte sami postavljati dijagnozu i rjesavati vodoinstalaterski problem ili angazirati nestrucnu osobu. Vodoinstalateri mogu brze i bolje utvrditi i ispraviti problem od amatera, sto ce vam u konacnici ustedjetiu novac.

Nemate pojma gdje je glavni ventil za vodu

Nemojte zivjeti u neznanju, naucite gdje se nalaze glavni ventil za vodu i prekidaci za hitno iskljucivanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Koristite osvjezivace koji se dodaju u vodu

Mozda volite sto vam je voda obojana u plavo kada je pustate, ali te tablete sadrze kemikalije koje mogu stetiti dijelovima unutar spremnika. Osim toga, kada se tableta raspadne, moze zapeti u ventilu za ispiranje i sprijeciti izlazak vode.

Zaboravljate promijeniti cijevi za vodu

Cijevi za vodu ne daju znakove upozorenja prije nego se rasprsnu, pa izbjegnite potencijalnu poplavu promjenom gumenih cijevi na perilicama posuda i rublja svakih pet godina.

Nemate sustav zastite od curenja

Nemojte stedjeti na sistemu zastite od curenja koji ukljucuje alarm, iskljucivanje glavnog voda ako dode do curenja u bojleru, perilici posuda, sudoperu...

Spremnik za vrucu vodu je zastario

Nemojte misliti da ce vas bojler trajati vjecno - prosjecni vijek trajanja mu je 8 do 12 godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Petljate sami oko ventila na bojleru

Ne pokusavajte sami isprazniti bojler ili testirati temperaturu i tlak. Za to je potreban profesionalac. Ako ventil nije pravilno uklonjen, tlak iz spremnika moze rasprsiti vrucu vodu i prouzrociti vam ozbiljne opekline kao i materijalnu stetu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo