Na sudu se doznaje da su sve zaprimljene žalbe poslane izvanraspravnom vijeću koje bi odluku trebalo donijeti potkraj ovog ili početkom idućeg tjedna.
Jamčevina za izlazak na slobodu
Pripuzov odvjetnik Anto Nobilo odmah nakon određivanja istražnog zatvora prošlog tjedna najavio je da će za obranu sa slobode ponuditi jamčevinu, ali i mjere opreza u obliku zabrane pristupa svjedocima i zabrane obavljanja djelatnosti s otpadom.
Kako bi pobili argument tužiteljstva da bi na slobodi Pripuz mogao ponoviti nedjelo u tvrtkama gdje je bio u upravnim ili nadzornim strukturama razriješen je svih dužnosti, kao i njegov sin Ante koji je i dalje nedostupan hrvatskom pravosuđu, kazao je Nobilo.
I dalje pritvoren u bolničkoj sobi
Za obranu sa slobode Pripuz je, kao i u istrazi u aferi Agram gdje je bio uhićen zajedno s gradonačelnikom Milanom Bandićem, ponudio 7,5 milijuna kuna, a iako mu je istražni zatvor određen prije sedam dana on se i dalje nalazi u bolnici Sveti Duh gdje je hospitaliziran dan prije uhićenja.
U bolnici su ga ispitivali i USKOK-ovi istražitelji, a Nobilo smatra da je eventualno premještanje u Remetinec ili zatvorsku bolnicu 'medicinsko, a ne pravno pitanje'.
Sumnje u izvlačenje 98 milijuna kuna
Obrana je uvjerena da USKOK Pripuzu ne može dokazati da je osnovao kriminalnu skupinu kako bi izvukao 98 milijuna kuna i pritom utajio 22 milijuna kuna poreza. USKOK, pak, tvrdi da je od početka 2012. do svibnja ove godine radi izvlačenja novca ustrojio 'zločinačko udruženje povezavši u zajedničko djelovanje ostale okrivljenike', među kojima je i njegov sin Ante te nekoliko direktora u više tvrtki za prikupljanje otpada.
Osim za Pripuza i njegova sina istražni zatvor određen je Mati Juričiću, Zdeslavu Rimcu, Jakši Michieli Tomiću, Anti Ljubičiću, Vesni Knežević, Miri Ćurčić i Markici Bajiću. Sa slobode se brane osumnjičeni Vjekoslav Knežević, Goran Paštar, Ivan Nakić i Stipe Buljubašić.