Kako piše Jutarnji list, novi sustavi u Cerovcu Vukmanićkom, Tušiloviću, Slunju i Rakovici počinju raditi upravo u špici turističke sezone. Stacionarni uređaji za mjerenje brzine, kako se službeno nazivaju, smješteni su u kućište otporno na metje i opremljeni radarskim sustavom i i Cannonovim objektivom od 11 milijuna piksela pa jednako učinkovito snimaju prekršitelje u oba smjera, i danju i noću.
No kako piše Jutarnji, dvije "kutije" bile su prazne (one u Cerovcu Vukmanićkom i Slunju). Ipak, to ne znači da se mora paziti na brzinu samo kod Tušilovića i Rakovice - policija uvijek može prebaciti radarsku opremu.
Milijunska zarada
Radarski sustaviod srpnja 2015. do sredine 2016. zabilježili su, čak 64.386 prekršaja, a ni u policiji ne mogu točno reći koliko je to novaca od naplaćenih kazni.
No i okvirnom računicom dolazi se do milijunskih iznosa. Splitsko-dalmatinska policije u prvih pet godina primjene “stacionarnih uređaja za mjerenje brzine” na svojem području je zabilježila oko 40.000 prekršaja te ispisali kazne vrijedne 50 milijuna kuna.
Prema računici Jutarnjeg, 64.386 kazni ispisanih u posljednjih 12 mjeseci vrijedi barem 70 milijuna kuna, čime se novac uložen u nabavu i održavanje fiksnih uređaja za mjerenje brzine višestruko isplatio – uređaji nabavljeni od 2010. do danas stajali su 9,2 milijuna kuna...