Mamićima je, podsjećamo, novac trebao kao jamstvo za izlazak iz istražnog zatvora, a Šuker im je izdašnim iznosima priskočio u pomoć. Zdravku Mamiću posudio je sedam milijuna kuna, dok je Marijo Mamić kao jamstvo položio pet milijuna kuna.
Poreznici su odmah priupitali Šukera za porijeklo tog novca, a kako je doznao Jutarnji list do sada nisu zadovoljni obrazloženjima što im ih je prvi čovjek Hrvatskog nogometnog saveza dao.
U više su navrata iz Porezne uprave tražili Šukera da dostavi podatke o prihodima na osnovu kojih bi mogao opravdati tih 12 milijuna kuna. On im je, prema informacijama što ih objavljuje Jutarnji list, odgovorio da se radi o ušteđevini stečenoj tijekom profesionalne nogometne karijere u inozemstvu. I nakon pozajmica Mamićima ostalo mu je još 1,5 milijuna kuna ušteđevine.
Šuker je priložio i svoje profesionalne ugovore o igranju u inozemstvu, no kako je u pitanju dokumentacija starija od deset godina poreznici su inzistirali na dodatnim dokazima izvora tih prihoda. Budući da ušteđevinu nije čuvao u banci Šuker nije mogao priložiti bankovne izvatke.
Porezna uprava zato je Šukeru 'odrezala' obvezu plaćanja ukupno šest milijuna kuna poreza i prireza, no na to porezno rješenje prvi HNS-ovac ima pravo uložiti prigovor.