"Policajac mi je rekao da 300 kuna ide policiji, a 100 kuna je za Vladu. Poludila sam. Sram ga može biti! Svašta sam mu rekla. I da sam nezaposlena, i da jurim po trogodišnje bolesno djete, i da nemam novca", ispričala je 32-godišnja Selma Sjerotanović za Novi list. Kazala je da je policajac bio prilično uljudan, ali krut i nepopustljiv, a nije joj htio reći svoje ime.
I novinari su pola sata dežurali na riječkom Jadranskom trgu i bilježili kako policajci rade. U tih pola sata policijska je patrola zaustavila više od 20 osoba, a svakom su izdali prekršajni nalog - ukupno 8.000 kuna. Neki od zaustavljenih građana su bili revoltirani, ljuti i neugodni prema policajcima jer nisu mogli vjerovati što im se događa. Padale su psovke i povici, a jedna je mlađa djevojka čučnula do policijskog auta i zaplakala.
Postavlja se pitanje zašto policajci za prekršaj prelaska pješačkog prijelaza preko crvenog svjetla jednostavno nisu izdali opomenu. Opomena je uobičajen način upozoravanja građana da su počinili najblaži oblik prekršaja, a s tim se slažu i pravnici koji kažu da je za ovakav prestup primjereno građana opomenuti. No, pravnici također ističu da je diskrecijsko pravo policajca da prijestupnika opomene ili mu odmah napiše prekršajni nalog.