'Brat nije spominjao Annu, a kamoli da je trudna i da nosi njegovo dijete'

30.10.2013.
18:34
VOYO logo

"Tek prije tri dana doznao sam za Interpolovu tjeralicu, nakon što je netko to vidio na internetu. Šokirao sam se, pitao sam što se to događa, a brat mi je rekao da ne zna, da nije ni znao da je Anna mrtva. Nju sam upoznao jednom prilikom u Primoštenu, ne sjećam se više je li to bilo lani ili prije dvije godine, no brat je nije spominjao, a kamoli da je trudna i da nosi njegovo dijete", priča za ŠibenikIN tri godine mlađi brat Marijan Ćaleta ispred obiteljske kuće u selu Vinovac gdje živi s bratom i roditeljima.

Na mobitel 29-godišnjeg Branimira nitko se nije javljao.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

'Teško mi sve ovo pada, u šoku sam'

"Branimir je uvijek bio dobar dečko koji ne bi mrava zgazio", brani ga brat.

"Brat je završio školu, nije pijančevao, nema ni prometni prekršaj. Normalno se ponašao i kad se vratio s puta u rujnu. Mislio sam da je bio u Slovačkoj, jer tamo smo do pred rat svi zajedno živjeli. Majka nam je Slovakinja i tamo smo rođeni. No, sada ispada da je on bio u Ukrajini. Kažem vam, nismo baš bliski, pa ni nakon što smo otkrili ovo na Interpolu, nisam od njega dobio odgovor gdje je zapravo bio tih dana. Nikad ni kasnije nije rekao da je čuo da se Anni nešto dogodilo, da je mrtva. Ne znam što da vam još kažem, teško mi sve ovo pada, u šoku sam", govori Marijan Ćaleta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Radikalne promjene raspoloženja

U primoštenskim hotelima su potvrdili da je Branimir radio kao konobar do 19. listopada kada su svi sezonski radnici raspušteni. On je, doduše, otišao dva dana ranije. Za Interpolovu tjeralicu u hotelima se doznalo desetak dana ranije, kažu, i nije bilo baš ugodno raditi s osobom koju sumnjiče da je ubio ženu u sedmom mjesecu trudnoće.

Kažu da je Branimir bio hladan i tih dana kad je priča izašla na vidjelo. Nitko od kolega s njim nije bio dovoljno blizak da dozna nešto više, a jedino što kažu Primoštenci je da je bio sklon radikalnim promjenama raspoloženja.

U tvrtki za koju je Branimir radio potvrdili su da je u doba kad se zločin u Dnjepropetrovsku dogodio on bio na godišnjem odmoru.

Policija ne može intervenirati

Hrvatska i Ukrajina nemaju sporazum o pravnoj pomoći. Ukrajina nije dio EU pa nema ni europskog uhidbenog naloga, što znači da policija ne može intervenirati niti razgovarati službeno sa Ćaletom, a kamoli izručiti hrvatskog građanina drugoj zemlji s kojom nema prave odnose. Da bi policija i DORH mogli poduzeti protiv njega bilo kakve akcije, Ukrajinci bi trebali predati spis hrvatskim pravosudnim organima, kažu pravni stručnjaci, a to teško da će se dogoditi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni kandidatkinje
GLEDAJ ODMAH!
VOYO logo