Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
TRAGEDIJA NA ŽITNJAKU /

Ivan je među prvima stigao na mjesto gdje je poginula curica, ispričao je mučne detalje: 'Ona je pretrčala preko ceste...'

Ulica je zbog očevida bila blokirana 2 sata. Svi detalji tragedije bit će poznati kada posao završi Općinsko državno odvjetništvo koje istražuje što se dogodilo

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U prvom tjednu škole dogodila se tragedija na istoku Zagreba. Policija o cijelom događaju izvještava oprezno, a svjedoci pogibije učenice otkrili su detalje mučnog poslijepodneva na Žitnjaku. Naime, nešto prije 13 sati, kamion je usmrtio djevojčicu. Svjedoci kažu da je išla u treći razred, javlja Danas.hr.

Svjedoci nesreće

Ivan Kranjčec je među prvima stigao na mjesto nesreće. Poginula je unuka njegova prijatelja.

"Ovdje je ambulanta i ima puno kamera. Ona je pretrčala preko ceste i naišao je kamion, podvukao je pod sebe i na smrt je pregazio", posvjedočio je Ivan.

Sve se, kažu očevici, dogodilo kada se vraćala iz škole, izišla iz autobusa i krenula prelaziti cestu. Susjede je ovo uznemirilo.

"Ne daj, Bože, nikome", kaže jedna od njih. "Užas, jadnog djeteta nema i ne znam kako će roditelji to pretrpjeti", govori druga susjeda.

Vozač je zaposlenik tvrtke za prikupljanje otpad, a vlasnik tvrtke Mario Jertec kaže kako nije stupio u kontakt s vozačem te da je sigurno potresen.

POGLEDAJTE VIDEO: Ivan je među prvima stigao na mjestu tragedije na Žitnjaku: 'Kamion ju je podvukao pod sebe i na smrt pregazio'

Mjesni odbor i ministar

U Mjesnom odboru već neko vrijeme žale se na gust promet u ovoj ulici, a Sanja Šutek iz odbora govori: "Prevelik je broj kamiona, auta, to se divlja po noći. Bez obzira na uspornike" te dodaje kako je na zadnjoj sjednici predložila uvođenje kamera.

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović komentirao je tragediju: "Dobio sam informaciju da je djevojčica od sedam, osam godina pretrčavala cestu. Tragedija koja se sigurno mogla i treba se izbjeći, ali za to trebaju djelovati i institucije i roditelji."

Ulica je zbog očevida bila blokirana 2 sata. Svi detalji tragedije bit će poznati kada posao završi Općinsko državno odvjetništvo koje istražuje što se dogodilo.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike