Što je navelo mladića iz skladne obitelji da napravi takav zločin - glavni je izazov i za neuropsihijatre.
"Ovakva bešćutnost i proračunatost kod pripremanja ubojstva, likvidiranja oba roditelja i nakon toga odlazak na jednu feštu je zbilja nešto što djeluje monstruozno", kaže neuropsihijatar prof.dr. Ivan Urlić.
Što je pomračilo um 19-godišnjaka nitko ne može dokučiti. Rodbina pretpostavlja da je u pitanju droga koja razornije djeluje na psihu i od kokaina i od heroina.
"Ja sam imao slučajeva da nakon 24 sata - ne mislim na ovaj slučaj nego na druge - da se on uopće ne sjeća što je napravio, a sve je to bilo pod utjecajem narkotika", objašnjava bivši policijski kriminalist za narkotike Antun Novoselović.
I kriminalisti i psihijatri ključnim drže psihijatrisko vještačenje koje će proći kako bi se utvrdilo jesu li postojale i nekakve predispozicije u smislu da je taj momak već ranije u mlađoj dobi pokazivao neke znake preosjetljivosti ili je prošao neke traume koje su ostavile vidnoga traga ili se polako razvijala jedna duševna bolest.
I preneraženi susjedi i bolom shrvana rodbina o tome ne znaju više. Dan nakon što su supružnici Šunjerga sahranjeni na mjesnom groblju, a pet dana nakon što su ubijeni, u mjestu je zavladala potpuna šutnja. Tek sada do izražaja dolaze šok i nevjerica.
Bez obzira na uzroke, poznati neuropsihijatar smatra da Tinu Šunjergi treba stručna pomoć čak kako bi došao i do grižnje savjesti.