Čiliću finale, Melzeru utješni poljupci lijepe Mirne

Najbolji hrvatski tenisač branit će naslov osvojen prošle godine na Zagreb Indoorsu.

6.2.2010.
21:35

Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira tenisača u Zagrebu, te ga još samo jedna pobjeda dijeli od obrane prošlogodišnjeg naslova.

Prvi nositelj Zagreb Indoorsa je u polufinalu sa sa 7:6 (5), 6:4 svladao Jürgena Melzera nakon sat i 50 minuta igre te tako upisao četvrtu pobjedu u petom međusobnom dvoboju protiv Austrijanca.

Mladi Međugorac je u susret protiv Melzera krenuo nešto lošije no što je to bio slučaj u prva tri dvoboja, najviše je problema imao sa servisom jer je promašivao previše prvih početnih udaraca.

To je rezultiralo i prvim izgubljenim servis-gemom na turniru zahvaljujući kojemu je Melzer poveo sa 4:3, ali odmah u sljedećoj igri Čilić je uzvratio re-breakom, a potom je kod rezultata 4:4 spasio nove dvije Melzerove break lopte.

Ključni trenutak u tie-breaku prvoga seta dogodio se pri Čilićevu vodstvu 3:2 kada je hrvatski tenisač odličnom forhend paralelom stigao do mini obrata kojega je uspio sačuvati do kraja.

Jedini break u drugom setu dogodio se odmah u prvoj igri kada je prvi hrvatski reket, nakon što je propustio prve dvije prilike, pogodio izvrstan bekhend retern.

Za razliku od prvoga seta, kada je Melzer imao šest break lopti, u drugom Austrijanac niti jednom nije uspio zaprijetiti na Čilićev servis, te je Marin bez problema zadržao prednost ostvarenu za konačni trijumf.

U finalu Čilić će igrati protiv 29-godišnjeg Nijemca Michaela Berrera, koji je svoj prvi finale na ATP Touru izborio svladavši sunarodnjaka Philippa Petzschnera sa 7:6 (8), 7:5.