Čilić nakon velike drame izborio osminu finala

28.5.2010.
22:24

Marin Čilić je vrlo dobro otvorio susret protiv Argentinca i s jednim breakom dobio prvi set, no već u sljedećem je Leonard Mayer pokazao da će biti tvrd orah. Rano je uzeo servis hrvatskom tenisaču i sačuvao prednost za izjednačenje na 1-1.

U trećem je opet laganu dominaciju imao mladi Međugorac što je kapitalizirao na kraju seta. U četvrtom nizu je odluka pala u tie-breaku koji je otišao na stranu Argentinca, da bi u petom presudio jedan obrat, srećom, onaj Marina Čilića.

Zanimljivo je da je Čilićev servis-gem za pobjedu trajao više od desetak minuta, Mayer je imao nekoliko break lopti, ali ih nije iskoristio, pa je Marin nakon 4 sata i 13 minuta igre slavio u prvom međusobnom susretu ovih tenisača sa 6:4, 3:6, 7:5, 6:7 (5), 6:4.

U osmini finala Čilić će se boriti protiv Šveđanina Robina Soderlinga s kojim do sada nije igrao.