Čilić herojskom igrom osvojio Chennai!

Najbolji hrvatski tenisač obranio je naslov na ATP turniru u indijskom Chennaiju pobijedivši u finalu u nedjelju Švicarca Stanislasa Wavrinku 7:6 (2), 7:6 (3) nakon 2 sata i 40 minuta igre.

10.1.2010.
17:56

Godina nije mogla početi bolje! Marin Čilić obranio je naslov u Chennaiju i to protiv protivnika kojeg nikada ne bi sam izabrao.

arti-201001090126006Naime, za svoj četvrti naslov u karijeri morao se boriti protiv 21. tenisača svijeta, Stanislasa Wawrinke, kojega nikada prije nije pobijedio. Igrao je Marin čak četiri puta sa Švicarcem i sva četiri puta izgubio, pa je prije meča imao dva cilja - pobijediti sebe pa Wavrinku.

Ovako je to izgledalo 2009. godine

U prvom setu oba su tenisača držala servis do osmog gema, kada je Švicarac napravio prvi break. Nasreću, Marin je odmah uzvratio te izborio tie-break, u kojem je sve išlo na njegov miln. Glatkih 7:2 i najava novog slavlja u Indiji.

Odmah na početku drugog seta Čilić je ponovno oduzeo servis protivniku, ali ga odmah i izgubio. Dramatični meč ponovno je otišao u tie-break, u kojem je ponovno više koncentracije imao Marin. Ovoga je puta protivniku prepustio samo tri poena.

U neizvjesnom meču Marin je osvojio 90 od 177 poena, dok je Wavrinka ostao na nedovoljnih 81.

Inače, Čilić je osim dva naslova u Chennaiju osvojio turnire u New Heavenu i Zagrebu.