Cibaliji tek remi s Istrom, veliki preokret Varteksa

Drugoplasirana momčad iz Vinkovaca nije uspjela slomiti žilavog gosta iz Istre, a golova nije bilo ni na susretu Lokomotive i Karlovca.

3.4.2010.
22:18

arti-201004020602006Šibenčani su na svom Šubićevcu poveli preko Ermina Zeca u 20. minuti, no najbolji igrač Varteksa Miljenko Mumlek je pet minuta kasnije izjednačio iz penala.

Samo minutu kasnije je goste Smrekar doveo u vodstvo, dok se do kraja prvog poluvremena u strijelce upisao i Šimek. Četiri minute nakon početka drugog dijela Glavica je zabio za 4:1, dok je konačan udarac domaćinu zadao Mumlek u 77. minuti.

Slaven Belupo je s lakoćom svladao posljednju momčad HNL-a, a domaćin je u Koprivnici u vodstvo stigao već u drugoj minuti preko Mujanovića. Na 2:0 je povidio Delić u 13. minuti iz penala, dok su posao dovršili Maras (67) i Poredski (75).

Domaću pobjedu je upisao i Zadar koji je na Stanovima bio bolji od Osijeka s 2:1. Zadrani su u vodstvo stigli u 15. minuti kada je penal realizirao Santini, dok je Terkeš u 68. udvostručio vodstvo svoje momčadi. Nikšić je u 80. uspio tek ublažiti poraz.

HNL, 23. kolo: Varteks - Šibenik 5:1 Zadar - Osijek 2:1 Slaven Belupo - Croatia Sesvete 4:0, Cibalia - Istra 0:0 Lokomotiva - Karlovac 0:0