Promatrano po područjima nacionalne klasifikacije djelatnosti (NKD), povećanje proizvodnje zabilježeno je u prerađivačkoj industriji, za četiri posto, dok je proizvodnja u rudarstvu i vađenju smanjena 1,9 posto, a u opskrbi električnom energijom, plinom i vodom za 4,3 posto.
Prema glavnim industrijskim grupacijama (GIG), najveći rast proizvodnje zabilježen je kod kapitalnih proizvoda, i to za 23,2 posto. Proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju porasla je 4,1 posto, a intermedijarnih proizvoda, osim energije, za 1,9 posto.
Istodobno, smanjenje proizvodnje zabilježeno je kod energije, za 1,1 posto te trajnih proizvoda za široku potrošnju, za 9,4 posto.
Industrijska proizvodnja u razdoblju od srpnja do rujna ove godine u usporedbi s proizvodnjom od travnja do lipnja ove godine povećana je 0,9 posto.
Pritom je po područjima NKD-a, rast proizvodnje zabilježen u prerađivačkoj indusriji, za 1,2 posto te u rudarstvu i vađenju, za 0,4 posto. Proizvodnja u opskrbi električnom energijom, plinom i vodom nije se mijenjala.
Prema GIG-u, najveći rast proizvodnje zabilježen je kod kapitalnih proizvoda, za 12,6 posto. Proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju povećana je 1,4 posto, a proizvodnja energije 0,1 posto.
Pad proizvodnje zabilježen je kod intermedijarnih proizvoda, osim energije, za 0,6 posto te kod trajnih proizvoda za široku potrošnju, za 3,9 posto.
Na kraju rujna u Hrvatskoj su pri proizvođačima zalihe gotovih industrijskih proizvoda bile 0,3 posto manje nego na kraju kolovoza, dok su u usporedbi s istim lanjskim mjesecom bile 0,5 posto veće.
Dok su u rudarstvu i vađenju količine zaliha porasle za 15,2 posto u odnosu na rujan 1999. godine, u prerađivačkoj je industriji gotovih industrijskih proizvoda pri proizvođačima svega 0,1 posto više.
Promatrano prema odjeljcima Nacionalne klasifikacije djelatnosti, najveći porast zaliha u rujnu ove u odnosu na isti mjesec prošle godine zabilježen je u proizvodnji ostalih prijevoznih sredstava - za 31,6 posto, te u proizvodnji celuloze, papira i proizvoda od papira - 14,8 posto.
Nasuprot tome, najveći pad zaliha gotovih industrijskih proizvoda, od 28,4 posto, u istom razdoblju bilježi proizvodnja duhanskih proizvoda, a slijedi 20,2 postotni pad zaliha u djelatnosti štavljenja i obrade kože; proizvodnji kožnih proizvoda i obuće.