Microsoft otpušta čak 18.000 zaposlenika - Najgore će biti radnicima Nokije
Šef Microsofta Satya Nadella objavio je planove o otpuštanju čak 18.000 radnika, najviše u povijesti te tvrtke. Najgore će proći radnici Nokije, svaki drugi će dobiti otkaz!
Najveći dio otkaza, njih čak 12,500, dobit će zaposlenici Nokije, koju je Microsoft kupio u travnju ove godine, što je polovica ukupnog broja radnika Nokije koji su se pridružili Microsoftu, piše Jutarnji.hr.
Najveći broj otkaza u povijesti Microsofta, njih 5800, podijeljeno je početkom 2009., na vrhuncu recesije.
Microsoft diljem svijeta ima ukupno 127.105 zaposlenika, što znači da novi rezovi udaraju na 15 posto radne snage te kompanije.
Otkazi će Microsoft koštati između 1,1 i 1,6 milijardi dolara, što je iznos otpremnina koje će tvrtka morati isplatiti otpuštenim radnicima.
403 Forbidden