Zvezda pobedom ostala u igri za četvrtfinale

Crveno-beli su bili bolji od Uniksa rezultatom 81:73

30.1.2013.
21:56

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u "Pioniru" Uniks rezultatom 81:73 (20:26, 21:17, 22:7, 18:23) u 4. kolu Last 16 faze Evrokupa i tako ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

Nakon četiri odigrane utakmice crveno-beli imaju skor od dve pobede i dva poraza kao i preostale tri ekipe u grupi, pošto je Ulm kod kuće savladao turski Galatasaraj.

Zvezda je nervozno otvorila večerašnju utakmicu, ali se u drugoj četvrtini konsolidovala i uspela da na poluvreme ode sa podnošljivim minusom. Ekipa Vlade Vukoičića uspela je da prelomi meč u svoju korist u trećoj četvrtini, pa je u poslednjoj deonici Zvezda rutinski privela meč kraju. Najefikasniji košarkaš crveno-belih ponovo je bio Igor Rakočević koji je ubacio 21 poen.

Narednu utakmicu u Evrokupu Crvena zvezda igra 13. februara u Pioniru protiv Ulma, dok se istog dana sastaju Uniks i Galatasaraj.