DINAMO U LIGI PRVAKA! / Zdravko Mamić ostvario svoj životni san

U povijesnom dvoboju Dinamo je uspješno obranio visoku prednost iz prve utakmice te se nakon 12 godina ponovno plasirao u skupinu Lige prvaka.

23.8.2011.
22:35
PIXSELL

Hrvatski prvak Dinamo plasirao se u grupnu fazu Lige prvake nakon poraza 2:0 u uzvratnoj utakmici sa švedskim prvakom Malmöom.

U 55. i 68. minuti Ante Rukavina mogao je i definitivno potvrditi dolazak Lige prvaka na Maksimir, no promašio je obje prilike.

Modri su pokleknuli pritisku Šveđana u 69. minuti poslije snažnog udarca Figueireda iz slobodnjaka s lijeve strane. Gol se može pripisati vrataru Kelavi koji je u živi zid postavio samo dva igrača.

No,  iskupio se za prethodnu grešku već par minuta kasnije kada je odlično intervenirao u dvije izgledne situacije za domaćine.

Strah u kosti Dinamovih navijača unio je Jannson u 85. minuti koji je iskoristio nesporazum plave obrane te gurnuo loptu ispod Kelave za 2:0.

Tada je na scenu stupio Dinamov vrata koji je skinuo nekoliko mrtvih šansi te osigurao hrvatskom prvaku mjesto među odabranima.