ZADAR U GOSTIMA PREGAZIO CIBONU: / Božić predvodio Zadrane u pobjedi koja ih je izjednačila na tablici s Cibonom

19.11.2018.
19:59
Pixsell
U posljednjem susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je pobijedio Cibonu

U posljednjem susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao gost u KC "Dražen Petrović" deklasirao Cibonu sa 97-66 (33-18, 20-17, 21-13, 23-18).

Zadrani su sjajno krenuli u susret i nakon manje od pet minuta imali 15 pogodaka prednosti (19-4) te njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Gosti su imali odličan balans između vanjske i unutarnje napadačke igre, a usto su i kažnjavali svaku izgubljenu loptu domaćih za lagane poene.

Božić najbolji kod Zadra

S druge stane, u sastavu Cibone nije bilo raspoloženog igrača, tijekom prvog poluvremena čitava momčad nije pogodila niti jednu tricu, a na kraju treće četvrtine šut za tri bio je 1-21.

Prednost Zadra rasla je sve do najvećih 35 razlike (85-50) u 34. minuti. Luka Božić je sa 22 koša i 10 skokova predvodio Zadar, Kristijan Krajina je dodao 16, dok je Filip Bundović sa 18 poena bio najefikasniji kod Cibone.

Nakon osam odigranih kola i Cibona i Zadar imaju omjer pobjeda i poraza 3-5.