ŠPANJOLSKO PRVENSTVO / Xavi majstorijom spasio Barcelonu

Nogometaši Barcelone nisu se proslavili igrom u 9. kolu španjolskog prvenstva protiv novog prvoligaša Granade. Spasio ih je Xavi u 33. minuti pogotkom iz slobodnjaka.

26.10.2011.
7:28

Europski i španjolski prvak Barcelona slavila je u 9. kolu Primere na gostovanju kod Granade s 1:0, ali je posve razočarala igrom. Pobjednički pogodak za Barcelonu zabio je Xavi u 33. minuti iz slobodnog udarca. Granada se Barci suprotstavila grubom igrom, pa je momčad s juga Španjolske imala sedam žutih i dva crvena kartona. U 53. minuti isključen je Romero, a u 90. i Benitez, no Barca, za koju je vrlo loše odigrao i Leo Messi, nije uspjela zabiti više od jednoga zgoditka. Barcelona je pobjedom opet zasjela na čelo s 21 bodom, jednim više od Levantea i dva više od Reala, koji u srijedu dočekuje Villarreal. Grenada je ostala 18. s pet bodova i samo dva postignuta zgoditka u 10 kola Primere.