WEBBER IZGUBIO NA STARTU / Vettel osvojio i VN Španjolske

Svjetski prvak Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobijedio je na Velikoj nagradi Španjolske, petoj utrci sezone F1 na stazi Catalunya pokraj Barcelone.

22.5.2011.
14:59

Sebastin Vettel proživljava pravi san redajući pobjede ove sezone. Konkurenciji je ponovo pokazao tko je trenutno najbolji vozač svijeta.

Nijemac je slavio sa samo šest desetinki sekunde ispred dva vozača McLarena Lewisa Hamiltona i Jensona Buttona. Njemu je to 14. pobjeda u karijeri.

Pobjednik kvalifikacija Australac Mark Weber bio je četvrti, a domaća uzdanica Fernando Alonso u Ferrariu, koji je vodio prvih 18 krugova, peti.

Webber je već na startu izgubio prvu poziciju. Pazeći da ga ne prestigne momčadski kolega, propustio je Alonsa koji se fenomenalnim manevrom probio na prvo mjesto.

U ukupnom poretku Vettel ima 41 bod više od Hamiltona.