VELIKI USPJEH HRVATSKIH KICKBOKSAČICA: / Mlade Slatinke osvojile zlato i broncu na Svjetskom prvenstvu u Italiji

Una Maravić pobjedom je nad prvakinjom Italije u kick lightu (juniorke do 55 kg) osvojila zlato i postala svjetskom prvakinjom,

22.9.2018.
16:16
izvor: TKD Slatina

Mlada reprezentativka Hrvatske u kickboxingu Una Maravić danas je postala svjetska prvakinja u kategoriji juniorki na Svjetskom prvenstvu u Lidu di Jesolu pokraj Venecije u Italiji, dok je Eva Gal osvojila brončanu medalju u kategoriji starijih kadetkinja. Obje su članice Taekwondo kluba Slatina.

Eva Gal je u petak osvojila brončanu medalju u disciplini point fight za starije kadetkinje do 28 kg, dok je Una Maravić danas, pobjedom nad prvakinjom Italije u kick lightu (juniorke do 55 kg) osvojila zlato i postala svjetskom prvakinjom iako se borila sa "šljivom" ispod oka koju je dobila u polufinalnoj borbi protiv prvakinje Portugala koju je svladala s 3:0, javlja Informativni centar Virovitica.

Na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u kickboxingu nastupilo je 2312 boraca i borkinja iz 64 zemlje svijeta.