DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA / Veliki preokret Arsenala

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Arsenal je na Emiratesu pobijedio Barcelonu 2:1. Katalonci su vodili nakon prvih 45. minuta, ali su Englezi u drugom poluvremenu potpuno okrenuli rezultat.

16.2.2011.
21:40

U osmini finala Lige prvaka sastali su se Arsenal i Barcelona, dva kluba koja trenutačno igraju najljepši nogomet na svijetu.

U prvoj utakmici na Emiratesu, Barcelona je povela u 27. minuti pogotkom Davida Ville nakon odlične asistencije Messija.

U drugo poluvrijeme Arsenal ulazi puno odlučnije, ali ne uspijevaju naći put do gol Valdeza. Sve do 80. minute kada Van Persie zabija za izjednačenje, a potpuni preokret donosi Aršavin pet minuta kasnije.

Barcelona se nakon toga razgoropadila ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugoj utakmici ukrajinski Šahtar pobijedio je Romu u gostima 3:2. Roma je povela 1:0 u 27 minuti, ali su Ukrajinci već do 42. minute zabili tri gola i napravili nenadoknadivu razliku. Rimljani su u drugom poluvremenu uspjeli tek ublažiti poraz.